НЕПРАВДА: The Economist написало, що на США чекає громадянська війна

НЕПРАВДА: The Economist написало, що на США чекає громадянська війна

13 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
1756

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито англійський журнал The Economist написав, що у США невдовзі може початися громадянська війна. У дописі користувачі прикріплюють обкладинку випуску під заголовком «Роз`єднані штати Америки».

Обкладинка та заголовок журналу справжні, однак у статті автори не пророкують США громадянську війну. Натомість журналісти наголошують, що «Америка не збирається мати ще одну громадянську війну, як припускають деякі гарячкові експерти».

Скриншот фейкового допису

У публікації йдеться про необхідність проведення виборчої реформи, ця тема й зазначена у підзаголовку. Автори пояснюють, що протистояння між демократами та республіканцями роз’єднує країну та закріплює уявлення, що ці партії не можуть співіснувати. Можновладці проводять національну культурну війну: сперечаються про регулювання зброї, міграційну політику, права трансгендерів. Водночас фундаментальні питання, як-от інфраструктура чи податки, не викликають такої бурхливої дискусії серед прихильників обох партій. При цьому політики часто ігнорують думку громадян, які підтримують іншу політичну партію. Це відбувається тому, що 37 із 50 штатів, де проживають три чверті американців, керуються лише однією політичною силою.

Різні політичні погляди також шкодять економіці США, зазначають у статті. Адже якщо у Каліфорнії та Нью-Йорку бізнес зосереджений на розвитку відновлюваної енергії, то у штатах Техас та Вірджинія перевагу надають нафтогазовому сектору. 

Окрім цього, автори побоюються, що партійність може підірвати американську демократію. Так, багато республіканців не можуть виграти праймеріз, якщо не підтримають брехню Дональда Трампа про те, що він переміг Джозефа Байдена на виборах у 2020 році. «Америка не збирається мати ще одну громадянську війну, як припускають деякі гарячкові експерти, але вона вже пережила політичне насилля, яке може погіршитися», —  зазначили автори статті. 

The Economist наголошує, що внутрішні суперечності Америки також становлять загрозу для всього світу, який залежить від підтримки Вашингтона у стримуванні військових агресій та розвитку демократії.

Тому журналісти вважають, що деякі положення, наприклад, закон про зміну клімату чи політику міграції, варто закріпити на національному рівні. До того ж необхідно провести виборчу реформу та дозволити створювати багатомандатні округи. Це збільшило б різноманітність голосів у законодавчих органах штату та Конгресі. 

У той час як голосування за кандидатів, які й надалі будуть поляризувати американське суспільство, ні до чого хорошого не призведе, підсумували журналісти The Economist.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний