НЕПРАВДА: Трамп заявив, що на його прескоференції без масок ті, хто розуміють аферу | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Трамп заявив, що на його прескоференції без масок ті, хто розуміють аферу

25 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
681

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація про те, що на пресконференції Дональд Трамп у відповідь на питання, чому присутні на заході не в масках, відповів, що без масок ті, хто «не служать злу і розуміють аферу, і приймають участь в світовому протесті проти брехливих ЗМІ».

Утім, Трамп про аферу не говорив. Пояснюємо контекст.

Відео, на яке посилаються у дописі, зняли під час пресконференції Дональда Трампа у його гольф-клубі. Не всі учасники цього заходу мали вдягнені маски. І саме про це було питання журналіста: чому не всі учасники заходу одягли маски, незважаючи на правила штату Нью-Джерсі, у якому вони знаходилися.

На це Трамп відповів, що можна бути без маски, якщо це політичний захід або мирний протест. Потім уточнив, що захід є скоріше протестом проти фейкових та маніпулятивних новин, підкреслюючи, що репортери постійно маніпулюють інформацією. Утім, про те, що пандемія чи то носіння масок є аферою, Трамп не говорив.

До речі, нещодавно Трамп говорив, що носіння маски є проявом патріотизму.

Щодо правил зібрань у штаті Нью-Джерсі, чинних на час події, у приміщеннях носіння масок було обов’язковим, тим паче, якщо складно дотримуватися соціальної дистанції. Маски було дозволено не вдягати 

  • дітям до двох років, 
  • під час вживання їжі у закладах харчування не в приміщенні, 
  • коли необхідно зняти маску з релігійних причин,
  • коли маска є загрозою для життя людини, у тому числі під час інтенсивних спортивних вправ, а також під час плавання.

Про політичні зібрання говорить інший пункт правил, але він не про носіння масок, а про можливість зібрання певної кількості людей. Так, на політичні заходи у приміщенні могло зібратися до 100 осіб або 25% від кількості, на яку розраховане приміщення – зважаючи на те, яка цифра менша. Утім, у будь-якому випадку носіння маски було обов’язковим.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний