НЕПРАВДА: Три фото, на яких зображено пожежу в Пермі на місці будівництва авіатехнікуму

НЕПРАВДА: Три фото, на яких зображено пожежу в Пермі на місці будівництва авіатехнікуму

31 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
599

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі з 10 травня 2022 року поширюють 4 фото, на яких нібито зображено пожежу у Пермі на місці будівництва авіатехнікуму. Насправді на першому фото зображено ракетний удар по Мелітополю в перший день повномасштабного вторгнення росії в Україну, на другому — пожежа на нафтобазі «БРСМ-Нафта» у Василькові (Київська область) у 2015 році, а на третьому — вибухи на складі порту в Бейруті 5 серпня 2020 року. 

Скриншот публікації

Скриншот публікації

Результати зворотного пошуку зображення у TinEye показали, що на першому фото зображені вибухи внаслідок ракетного удару по аеропорту в Мелітополі в перший день повномасштабного вторгнення росії в Україну. 

 

Результати пошуку першого зображення у TinEye

Результати зворотного пошуку у Google Images показують, що друге фото поширюють щонайменше з 2015 року. На ньому зображена пожежа на нафтобазі «БРСМ-Нафта» у Василькові Київської області. 

Результати зворотного пошуку 3 фото в Bing показують, що на ньому зображено вибухи на складі порту в Бейруті 5 серпня 2020 року. Вибухи сталися через те, що аміачну селітру зберігали нехтуючи правилами безпеки. 

Зверніть увагу! Текст новини написаний поєднанням кирилиці і латиниці (порівняйте: замість кириличної «и» в тексті використана латинська «u» у слові «цuгaркaми»). Крім того, використовують цифру нуль «0» замість літери «о» («доп0могу»). Сам текст емоційний. Подібні ознаки вказують, що перед вами або фейк, або клікбейт.

8 травня 2022 року у Пермі сталася пожежа на місці будівництва авіатехнікуму, спалахнув утеплювач.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний