НЕПРАВДА: Тривалість відключень світла залежить від групи, до якої віднесли область України

НЕПРАВДА: Тривалість відключень світла залежить від групи, до якої віднесли область України

29 Травня 2024
FacebookTwitterTelegram
236

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Українські анонімні телеграм-канали поширюють інформацію, нібито області України поділили на кілька груп — по одній групі на кожні шість областей. Якщо одній групі обмежать відключення до 3 годин на добу, то інша залишиться без світла на 12 годин або більше. Автори допису пропонують пройти за посиланням, аби дізнатись ситуацію у кожній області.

Однак це неправда. Обленерго запровадили кілька груп у кожній області, а не по одній групі на кілька областей. Тривалість відключень залежить від дефіциту в енергосистемі. 

Скриншот допису

14 травня в усіх регіонах України запровадили аварійні відключення світла, натомість планові графіки обмежень почали застосовувати 16 травня через збільшення споживання електроенергії під час похолодання. Місцеві обленерго розробили групи графіків, які діятимуть у межах кожної окремої області, тобто не йдеться про шість груп на всі області України. До прикладу, ДТЕК збільшив кількість груп з трьох до шести, оскільки це дозволяє більш оптимально проводити відключення, а клієнтам — більш чітко розуміти час відсутності світла. «Львівобленерго» також розділив споживачів на шість груп, а «Сумиобленерго» запровадили п’ять груп. Дізнатись про графіки відключень світла у певній області та групу відключень можна на офіційних ресурсах: ДТЕК, YASNO, місцеві обленерго.

При цьому тривалість та частота відключень залежать від дефіциту в енергосистемі – чим він більший, тим триваліші відключення.  Як пояснював голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький, відключення, які наразі застосовуються, рівномірно розподіляються по всіх регіонах, оскільки енергосистема працює як єдиний організм.  «Диспетчерський центр “Укренерго” доводить ліміти споживання до всіх областей, рівномірно розподіляючи наявну потужність в енергосистемі між ними. Відповідно обленерго в регіонах формують графіки планових обмежень на основі цих лімітів», вказував Кудрицький. 

Обленерго формує графік так, щоб споживання не перевищувало отриманий ліміт електроенергії у кожну годину. Насамперед електроенергію спрямовують для функціонування критичної інфраструктури: лікарень, котелень, водоканалів тощо. Залишок розподіляється між промисловими та побутовими споживачами у кожній області. Тому, якщо область ощадливо споживатиме електроенергію відповідно до наданих лімітів, світло за графіком не вимикатимуть, а у разі перевищення споживання відключення повернуть. Енергетики закликають ощадливо споживати електроенергію, не вмикати потужні електроприлади одночасно, зменшити використання обігрівачів та кондиціонерів.

Відсутність світла — це чутлива тема, яка хвилює громадян України, відтак деякі новинні ресурси вдаються до спекуляцій щодо цього питання. Вони поширюють панічні дописи про електроенергію, аби набрати більше переглядів або змусити перейти за посиланням та підписатись на ще один анонімний «новинний» канал.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний