НЕПРАВДА: Церква – це не місце, де поширюється коронавірус | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Церква – це не місце, де поширюється коронавірус

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
4 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
2750

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється зображення з написом «Церква – це не місце, де поширюється коронавірус, а місце спасіння та вирішення всіх життєвих проблем та негараздів, місце перебування Бога».

Утім, випадки поширення нового коронавірусу на релігійних зібраннях є, тому церква, як і інші місця скупчення людей, може бути місцем інфікування. Далі наводимо приклади, коли релігійні зібрання під час пандемії, спричинили поширення вірусу. 

Дисклеймер. Ми не маємо на меті виокремити будь-яку з релігій чи конфесій або ж навпаки принизити будь-яку із церков (як у плані вірування, так і у плані будівлі). Ми лише демонструємо, що віруси поширюються в під час релігійних зібрань і що для вірусу не важливо, у якому де і як поширюватися.

В Україні найбільш яскравим прикладом поширення коронавірусу в церквах є випадок з Києво-Печерською лаврою, коли заразилися понад 100 осіб. Інший приклад – закриття храму на Волині після зараження коронавірусом 18 парафіян. Все ж в Україні поширення вірусу в церквах не стало масовим.

Більш показовими є приклади з інших країн світу. 

  • У Південній Кореї на початку березня 2020 року близько двох третіх (близько 5000 випадків) випадків інфікування новим коронавірусом пов’язали з так званим «пацієнтом 31» – особою, яка відвідувала церкву «Шінчонджі». Сама церква наполягала на проведенні особистих зібрань, забороняла носіння масок, проводила молебні, у яких люди торкалися один одного.
  • Три зібрання Джамаат Таблігу (рух в ісламі) у Малайзії, Пакистані та Індії стали осередками розповсюдження нового коронавірусу. Із зібранням Джамаат Таблігу в Куала-Лумпурі пов’язують 1545 випадків COVID-19. Із зібраннями у Лахорі та Нью-Делі історії подібні.
  • Кількість хворих на COVID-19 ультраортодоксальних іудеїв в Ізраїлі, які проживають у місті Бней-Брак, диспропорційно вища, порівнюючи з іншими ізраїльтянами. Це пов’язують не лише з умовами проживання (багато мешканців на малій площі), а й із масовим відвідуванням синагог під час свята Пурім, який у 2020 році випав на 9 березня.

Тому як превентивну стратегію запобігання поширення нового коронавірусу рекомендують призупинити будь-які зібрання громад, у тому числі й релігійних. Це робили у багатьох країнах, наприклад, у Лівані, Греції, США. Для продовження або відновлення максимально безпечних служб деякі церкви розробили рекомендації на час вірусної пандемії (наприклад, УГКЦ, ПЦУ). Мета – дотримання соціальної дистанції, яка є ефективна у запобіганні передачі SARS-CoV-2.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний