НЕПРАВДА: Ціни на курячі яйця в Україні зросли, бо зерно вивезли за кордон

НЕПРАВДА: Ціни на курячі яйця в Україні зросли, бо зерно вивезли за кордон

28 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
276

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито ціни на курячі яйця в Україні зросли через відсутність корму на птахофабриках, бо все зерно вивезли в Європу.

Утім, це — неправда. Ціни на курячі яйця зросли через низку причин: сезонність, собівартість, пізнє збільшення поголівʼя, російську окупацію.

По-перше, на ціну впливає сезонність. Домашні кури перестають нестися восени та взимку, відповідно збільшується попит на яйця у магазинах, а отже зростає і ціна.

По-друге, важливим фактором є собівартість. Курям потрібне світло та тепло, а вересень був холоднішим, ніж зазвичай, тому виробникам потрібно було витратити більше ресурсів на обігрів для курей. Також корми для тварин дорожчають, бо зібрати частину урожаю (який використовується для корму) неможливо: через війну не всі поля засіяли, також не скрізь безпечно збирати урожай. Найімовірніше, виробники у ціну також закладають ризик відключення світла.

По-третє, частина виробників не розпочала збільшувати поголівʼя курей вчасно через війну та невизначеність. Промислові виробники почали збільшувати поголівʼя лише у червні, а не навесні, як зазвичай. Тому цьогоріч нові кури виростуть пізніше і відповідно почнуть нестися пізніше.

По-четверте, на нині окупованих росією територією опинилась частина птахофабрик, які забезпечували велику частку ринку. Отже, пропозиція на ринку зменшилася. Наприклад, припинили або значно скоротили свою діяльність «Дмитрівська птахофабрика» у Донецькій області, «Стимул 777» у Луганській області, філія «Богодухівська птахофабрика» у Харківській області та «Птахогосподарство Авангард» у Херсонській області.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний