НЕПРАВДА: ТСН опублікували сюжет про незаконну мобілізацію у 2023 році

НЕПРАВДА: ТСН опублікували сюжет про незаконну мобілізацію у 2023 році

29 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
160

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що телеканал «ТСН» опублікував журналістське розслідування про незаконну мобілізацію, показуючи, як чоловіків хапають на вулицях та готовлять до відправки на фронт. Це нібито сталося після того, як Ігорю Коломойському вручили підозру.

Утім, цей сюжет випустили ще в 2019 році.

Скриншоти допису

Пошук за ключовими словами показав, що сюжет насправді відзнятий та випущений у 2019 році та не має жодного відношення до поточної мобілізації в Україні. Також у цьому випуску ТСН взяли коментар у тодішнього міністра оборони Степана Полторака — він засудив порушення під час призовоної кампанії.

Із 24 лютого 2022 року в Україні триває загальна мобілізація, що проводиться на всій території країни. Усім чоловікам від 18 до 60 років можуть вручити повістку для уточнення даних в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки ― для формування мобілізаційного резерву та визначення ступеня їхньої придатності. Порядок військового обліку не регулює місце вручення повістки, патрулі можуть здійснювати оповіщення на вулиці та інших публічних місцях.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний