НЕПРАВДА: Туреччина почала першу фазу операції з деокупації Криму | VoxUkraine
Beta

НЕПРАВДА: Туреччина почала першу фазу операції з деокупації Криму

22 Грудня 2020
FacebookTwitterTelegram
796

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють статтю, що нібито Туреччина оголосила початок першої фази збройного звільнення Криму від російської влади. 

Допис Ігоря Гіркіна у соцмережі «ВКонтакте».

 

Проте Туреччина не заявляла про початок будь-яких збройних операцій проти Росії.

У статті посилаються на допис російського терориста Ігоря Гіркіна (псевдонім – «Стрєлков») у соцмережі «ВКонтакте». Він розмірковує про можливі наслідки для російського військового впливу у світі внаслідок збройного вторгнення Туреччини в Крим, посилаючись на статтю avia.pro. У цій статті, проте, зазначають таке: 

«Голова Міністерства закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу офіційно заявив, що Анкара провела перемовини з Києвом і починає активну фазу заходів щодо “деокупації” Кримського півострова. Що слід розуміти в заяві про “деокупацію” півострова – невідомо».

Проте ані допис терориста Ігоря Гіркіна, ані блог про військову авіацію не є надійними джерелами міжнародних відносин.

Міністр закордонних справ Туреччини написав 3 грудня у Twitter, що він мав щиру розмову з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою і що Туреччина підтримує ініціативу зі створення «Кримської платформи». 

На основі офіційних джерел немає підстав стверджувати про плани збройного вторгнення Туреччини до Криму.

Туреччина не визнає незаконну анексію Криму Російською Федерацією. У спільній заяві президентів України та Туреччини в жовтні 2020 року стверджували, що Туреччина підтримує та «братиме активну участь» у «Кримській платформі».

«Кримська платформа» – це майданчик для дипломатичних переговорів для захисту прав людини у Криму, а згодом для дипломатичної «деокупації». Про створення такого дипломатичного майданчику задля тиску на Росію щодо беззбройної деокупації Криму заявив президент Володимир Зеленський 23 вересня цього року під час виступу на Генеральній асамблеї ООН.

«Кримська платформа» має на меті згуртувати міжнародних партнерів України задля дипломатичного тиску на Росію під час перемовин, а не провокувати іноземні збройні операції на території України.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний