НЕПРАВДА: Тисячу гривень за вакцинацію можна буде отримати готівкою

НЕПРАВДА: Тисячу гривень за вакцинацію можна буде отримати готівкою

24 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
786

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що тисячу гривень за вакцинацію, так звану «ковідну тисячу», можна буде отримати готівкою.

Скриншоти публікацій

Однак, це — неправда. Отримати тисячу гривень за вакцинацію можна буде лише на картку, іншого механізму поки немає.

Зараз отримати тисячу гривень можна на віртуальну картку або фізичну в ПриватБанку, Укргазбанку, Monobank, A-банку, Ощадбанку та Альфа-банку. Заявку потрібно оформляти через «Дію» або звернутися у відділення банку. У цьому дописі ми розповідали, як оформити картку та отримати тисячу гривень.

Ростислав Шурма, заступник керівника Офісу Президента, на брифінгу 20 грудня розповів, що «пріоритет в отриманні 1 тис. грн надаватиметься онлайн-інструментам, але розробляються різні варіанти, щоб усі громадяни, які мають сертифікати вакцинації, одержали виплату у зручній для них формі».

Також Ростислав Шурма зазначив, що механізм отримання коштів для тих, хто не може отримати їх через «Дію» чи банк буде запропоновано в другому кварталі або у другому півріччі. Однак Шурма не вказував, що кошти можна буде отримати готівкою. 

Раніше в ОПУ заявляли, що отримати кошти готівкою не можна буде.

Ми неодноразово спростовували фейки подібного характеру. Зазвичай їхні автори використовують клікбейтні заголовки, які містять емоційно-забарвлену лексику, наприклад, «стосується кожного українця», «офіційно», «термінова новина» тощо. 

У деяких дописах пропонують перейти на Телеграм-канал, щоб прочитати повну новину. Мета подібних дописів не донесення інформації, а збільшення підписників Telegram-каналів обманним шляхом. Після переходу на канал, для того, щоб врешті-решт дізнатись, як отримати тисячу гривень готівкою, обов’язково потрібна підписка на Telegram-канал. У публікаціях, на які посилаються у дописах в Телеграмі, немає інформації про отриманян коштів готівкою.

Крім того, ці новини публікували й низка сайтів, замінюючи літеру «о» на нуль «0» в заголовках. Подібні ознаки у заголовку, як і мікс латиниці і кирилиці, вказують, що найімовірніше перед вами – фейк. 

У мережі можна зустріти безліч шахраїв, які пропонують обміняти «ковідну тисячу» на готівку. Наприклад, пропонують за 600 грн заплаченої готівки передати покупцю абонемент в спортзал вартістю у 1000 грн. Звернуть увагу, такі схеми не гарантують отримання бажаного та не є законними.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний