НЕПРАВДА: У 2020 році у світі померло на 10 мільйонів менше людей, ніж у 2019 | VoxUkraine

НЕПРАВДА: У 2020 році у світі померло на 10 мільйонів менше людей, ніж у 2019

5 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
1142

Перевірка фейків у рамках партнерства з Фейсбук

Деякі користувачі Facebook вважають, що у всьому світі у 2020 році померло на 10 мільйонів менше людей, ніж у 2019 році. На доведення цієї думки використовують дані сайту Worldometers та Countrymeters.

Пояснюємо, чому це неправда.

Насправді, такі сайти, як Worldometers чи Countrymeters не показують реальної статистики населення світу за 2020 рік, а лише прогнозні оцінки, які базуються на попередніх даних і середній швидкості зростання кількості населення (середніх оцінках народжуваності). 

Прогнози Worldometers та Countrymeters базуються на даних ООН, яка рахує кількість світового населення кожних два роки, спираючись на статистичні дані окремих країн і власні оцінки. Оскільки різні країни оприлюднюють свої дані з затримкою і з різною швидкістю, ООН теж публікує сумарну статистику з запізненням. Останній звіт ООН щодо кількості населення світу публікувався у 2019 році. Це вказується у методології на сайтах Worldometers та Countrymeters, на які посилається автор допису. 

Тому говорити про реальну динаміку світового населення у 2020 році на основі прогнозів з подібних сайтів некоректно.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний