НЕПРАВДА: У 2020 році від коронавірусу ніхто не помер, бо його не існує | VoxUkraine

НЕПРАВДА: У 2020 році від коронавірусу ніхто не помер, бо його не існує

26 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
1169

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють дописи про те, що мовляв пандемії коронавірусу немає, бо немає жодного летального випадку внаслідок недуги. Натомість усі смерті – від грипу та бактеріальної пневмонії внаслідок вуглекислого газу в масках. А от ВООЗ варто було б оголосити пандемію через аборти, рак, алкоголь і куріння, а не коронавірус.

Зображення, які поширюють у мережі

 

Пояснюємо, що не так. 

По-перше, у 2020 році від COVID-19 померло понад 1,8 млн осіб. 

По-друге, щодо інших згаданих причин смертей не завжди є офіційна статистика за 2020 рік. Утім середньорічні показники за попередні роки або співпадають із наведеними цифрами або ж більші.

На зображенні вказані джерела – назви сайтів, – звідки автори брали показники смертей. І хоча цифри здебільшого співпадають з цифрами з офіційних джерел, статистику варто шукати у першоджерелах, у випадку  смертей по світу – на сайті ВООЗ та пов’язаних організацій. Cтатистику по регіонам можна шукати, наприклад, на сайтах  ECDC (ЄС, країни Європейської економічної зони), Africa CDC (країни Африки), а по країнам –  на сайтах міністерств охорони здоров’я або національних служб здоров’я конкретних країн, наприклад, CDC (США), NHS (Великобританія).

Від вживання тютюну щороку помирає понад вісім мільйонів. Водночас з них 7 млн смертей спричинені прямим вживанням тютюну і близько 1,2 млн – пасивним. Що ж до алкоголю, то у всьому світі щорічно 3 мільйони смертей спричинені шкідливим вживанням алкоголю, що становить 5,3% усіх смертей. ВООЗ заохочує людей скорочувати вживання як алкоголю, так і тютюну.

У 2020 році від раку справді померло близько 10 млн, найбільше – від раку легень (1,8 млн) та раку товстої кишки (953 тис.). 

Щодо абортів, то за період із 2015 по 2019 роки у середньому щороку було зроблено у безпечних і небезпечних умовах понад 73 млн штучних абортів. Це 39 штучних абортів на 1000 жінок. У масштабі світу рівень абортів дещо зменшився між 1990–1994 та 2000–2004 роками і з тих пір повернувся до рівня, який востаннє спостерігався у 1990-х.

Від грипу у світі щороку помирає від 290 000 до 650 000 людей. Зокрема, смертність залежить від конкретного штаму вірусу, який  домінує, наскільки ефективно працює вакцина для захисту від певного штаму та скільки людей було щеплено.  

Однак порівнювати кількість смертей із різних причин та на основі цього робити висновок про серйозність хвороби неправильно, про це ми писали раніше у схожих матеріалах. Деякі смерті, наприклад, спричинені вживанням тютюну та алкоголю, можна було б уникнути зміною поведінки та веденням здорового способу життя. Із інфекційними хворобами, які передаються повітряно-крапельним шляхом, як COVID-19, не все залежить від дій однієї людини: дотримання безпечної поведінки однією особою не гарантує, що цю особу не наражатимуть на хворобу інші, які не дотримуються безпечної поведінки. 

Своєю чергою, ВООЗ публікує рекомендації щодо карантинних обмежень. Брати їх до уваги чи ні уряди країн вирішують самостійно, адже ВООЗ не має правових інструментів тиску на органи влади тої чи іншої держави.

Пандемія — це епідемія, що відбувається по всьому світу або охоплює велику кількість території, перетинаючи державні кордони та вражаючи значну кількість людей. ВООЗ також наголошують на новизні хвороби

11 березня 2020 року через те, що раніше невідомий світу коронавірус поширився у світовому масштабі, ВООЗ оголосила пандемію. 

Нагадуємо, що:

  • за умови дотримання правил використання та загальної гігієни маски цілком безпечні, їхнє носіння не спричиняє газовий ацидоз, стафілококові інфекції;
  • SARS-Cov-2 виділили, а світлини з-під мікроскопу із зображенням SARS-CoV-2 оприлюднив Національний інститут алергії та інфекційних хвороб США;
  • заяви Ендру Кауфмана про невиділений коронавірус неправдиві, як і його заяви про те, що вакцина від COVID-19 генетично модифікує людей;
  • ПЛР-тест визначає наявність ДНК або РНК конкретного вірусу, тобто його генетичний матеріал. Саме це дозволяє відрізнити SARS-CoV-2 від інших вірусів;
  • Кері Малліс, який винайшов метод «полімеразної ланцюгової реакції», не говорив, що ПЛР-тестування не варто застосовувати для виявлення вірусів. Походження цього фейку прослідковується із неточного, вибіркового цитування статті про ВІЛ та СНІД 1996 року, яку написав навіть не Мулліс, а Джон Лаурітсен. Утім, Лаурітсен не стверджує, що ПЛР-тести не можуть виявляти віруси.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний