НЕПРАВДА: У 2022 році жителі Молдови заблокували колону військової техніки НАТО

НЕПРАВДА: У 2022 році жителі Молдови заблокували колону військової техніки НАТО

17 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
469

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито у вересні 2022 року у Молдові люди вийшли на протест проти військової техніки НАТО в країні. На відео чутно як мешканці викрикують: «НАТО нам не треба»

Однак це — неправда. На відео люди справді скандують гасла про НАТО, але відео зняли не у 2022 році, а у 2016.

Скриншот публікації 

Через пошук інформації у Google про протести у Молдові проти військових навчань із НАТО ми виявили, що вперше відео поширило молдавське видання. Російські ЗМІ також розповсюджували відео 2016 року та писали, що на ньому депутати від партії соціалістів Молдови виступали проти руху техніки НАТО зі сторони Румунії, яка мала взяти участь у молдовсько-американських навчаннях Dragon Pioneer 2016 року. 

На відео і справді соціалісти із георгіївськими стрічками на грудях заблокували проїзд американської техніки та викрикували гасла: «НАТО нам не треба». Також на акції були і ті, хто виступав за зближення Молдови і НАТО. Тож між двома групами виникла суперечка, унаслідок чого довелося втрутитися поліції, аби не допустити зіткнень. 

5 травня 2016 року посольство США у Молдові повідомило, що війська НАТО прибули до Молдови, аби взяти участь у спільних навчаннях Dragon Pioneer. У Міноборони Молдови зазначили, що військові та техніка США, які беруть участь у навчаннях, також візьмуть участь у акції пам’яті жертвам Другої світової війни 8 травня 2016 року. Лідер опозиції Ігор Додон повідомив, що депутати від партії соціалістів затримали колону американської техніки, аби не дати увійти техніці НАТО на головну площу Молдови 9 травня 2016 року.

8 травня 2016 року Додон заявив, що партія соціалістів досягла головного — не допустила «окупаційної» військової техніки НАТО на центральній площі у столиці Молдови. Однак тодішній міністр оборони Молдови Анатолій Шалару наголосив, що техніку виставили саме 8 травня, аби вшанувати пам’ять загиблих та закінчення Другої світової війни, а не святкувати цей день як перемогу. Протести соціалістів він пояснив тим, що під час кампанії з виборів президента у 2016 році опозиціонери хотіли зібрати навколо себе прихильників. За його словами, для цього їм потрібна була ідея та декілька ворогів.

Інформацію про те, що протести відбулися нібито у 2022 році, спростувало Міноборони Молдови. У відомстві наголосили, що відео зняли саме під час молдавсько-американських навчань Dragon Pioneer у 2016 році.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний