Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Український блогер та антивакцинатор Остап Стахів опублікував відео, у якому заявив, ніби ВООЗ планує нові пандемії. Посилаючись на слова голови ВООЗ Тедроса Аданома Гебреїсуса, Стахів зазначив, що «перелякане покоління легко погодиться на новий розводняк».
Утім, це неправда.
ВООЗ не планує нову пандемію, а закликає провести реформи для підготовки до можливого виникнення нових епідемій та надзвичайних ситуацій. Адже, як повідомив голова ВООЗ на 10-денній 76-й Всесвітній асамблеї охорони здоров’я в Женеві, хоча пандемія COVID-19 більше не є надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров’я, загроза появи інших штамів залишається. До того ж пандемія може розпочатись від іншого смертоносного збудника.
Під час засідання країни-члени схвалили бюджет на 2024-2025 роки у розмірі $6,83 млрд. Своєю чергою ВООЗ зобов’язалася провести реформи, зокрема у сфері бюджету, управління та фінансової політики.
У 2024 році 194 країни-члени організації планують ухвалити Міжнародну угоду про запобігання пандемії та готовність до неї. У документі визначать цілі та принципи для боротьби з пандемією. За попередньою інформацією, країни-члени будуть проводити моніторинг та обмінюватися даними, щоб вчасно виявити нову хворобу та розробbnb спільний план реагування. Підготовка та запобігання надзвичайним ситуаціям у сфері охорони здоров’я є одним із завдань ВООЗ.
«Зусилля цього покоління (у підписанні угоди щодо пандемії) важливі, тому що саме це покоління відчуло, наскільки жахливим може бути маленький вірус», — сказав Тедрос Гебреїсус.
Пандемію неможливо запланувати або передбачити, вона може початись у будь-якій точці світу. ВООЗ прогнозує, що наступна пандемія може бути спричинена зоонозним (хворобою, яку поширюють тварини) та сезонним грипом. Зоонозні хвороби становлять найбільшу загрозу людству, адже патогени, які долають видовий бар’єр, можуть поширюватись швидше і мати вищу летальність порівняно з іншими захворюваннями.
Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін також заявляв, що нові віруси з`являтимуться набагато частіше: інтервал появи нових інфекцій може скоротитися зі 100 до 20-50 років. Крім того, він повідомив, що поки в Україні немає базового імунітету у населення, небезпека нових спалахів COVID-19 залишаються високою.
Абрахам Хайлеамлак, доктор медичних наук, професор педіатрії, зазначив, що у майбутньому пандемії можуть виникати частіше через такі причини:
- Збільшення кількості подорожей: переміщуючись з однієї країни до іншої, люди можуть переносити збудники небезпечних хвороб та заражати інших.
- Зміна клімату впливає на поширення хвороб у нових регіонах, що може ускладнити їх відстеження . Так, змінюючи природний ареал поширення, комахи, гризуни, кажани, паразитичні гриби зможуть переносити небезпечні патогени серед різних біологічних видів у нових місцевостях.
- Посилення контакту між людьми та тваринами, а відтак зростання ризику передачі зоонозних захворювань.
- Збільшення кількості людей, які живуть у перенаселених і антисанітарних середовищах, у яких можуть процвітати інфекційні захворювання, а система охорони здоров’я не здатна протистояти цим загрозам.
- Нестача медичних працівників у системах охорони здоров’я країн може вплинути на зростання загрози спалахів захворювань.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний