Beta

НЕПРАВДА: У Афганістані після захоплення влади рухом «Талібан» немає COVID-19

14 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що у Афганістані після захоплення влади рухом «Талібан» немає спалахів COVID-19, а люди не носять маски та не вакцинуються.

Скриншот допису

Утім, ВООЗ повідомляє, що випадки COVID-19 не завжди реєструють через нестабільну ситуацію в країні, а зниження рівня вакцинації та тестувань відбувається через те, що люди надають пріоритет безпеці у зв’язку з військовими діями. 

15 серпня 2021 року владу в Афганістані захопив рух «Талібан». 6 вересня 2021 року «Талібан» заявив про захоплення останньої провінції Панджшер.

У серпні 2021 року ВООЗ виразила стурбованість щодо поширення COVID-19 у Афганістані, оскільки через прихід талібів сповільнилася вакцинація у країні. За словами представника ВООЗ у Афганістані, після того, як 15 серпня 2021 року таліби захопили владу, плани щодо збільшення постачання кисню та пропускної спроможності відділень інтенсивної терапії у лікарнях були призупинені, тестування на виявлення COVID-19 впало на 77%, а вакцинація – на 80%. Представник ВООЗ у Афганістані попередив, що в найближчі місяці закінчиться термін придатності більше 2 мільйонів доз вакцини проти COVID-19, які зараз знаходяться в країні.

Конфлікт між урядом Афганістану та талібами ускладнив контроль над надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров’я. Ще в червні 2021 року більше половини районів Афганістану контролювало угруповання бойовиків «Талібан», в цих регіонах практично не проводили тестування на виявлення COVID-19. 

27 серпня 2021 року офіційний представник «Талібан» Забіулла Муджахід (Zabiullah Mujahid) заявив в Twitter про те, що Міністерство охорони здоров’я Ісламського Емірату Афганістан відновило свою роботу. 

Станом на 7 вересня 2021 року в Афганістані зафіксовано 92 випадки захворювання на COVID-19 та 3 смерті. Загалом з початку пандемії в Афганістані зафіксовано близько 154 тис. випадків інфікування COVID-19 та близько 7 тис. смертей. Повідомляють, що фактичне число смертей вище, адже рівень тестування низький, а багато випадків смертей від COVID-19 не реєструють як летальні випадки, які пов’язані з вірусом.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний