Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У мережі поширюють зображення і стверджують, що на ньому – змія, яка проковтнула депутата парламенту Бразилії.
Скриншот допису
Однак, це – неправда. Це раніше перевіряли незалежні фактчекери зі “Snopes”.
Це зображення змії поширюють щонайменше з 2012 року з різними заголовками.
Інформація про те, що змія, яка зображена на фото, вбивала людей, з’являлася в серпні 2012 в Цюйдзіні, Китай, у січні 2013 року – в Джакарті, Індонезія, у лютому 2013 року – в Панамі, у червні 2013 року – в Північному Дурбані, ПАР, у жовтні 2013 року – в Пасір-Гуданг, Малайзія, 23 листопада 2013 році – в Індії. Жодний випадок не публікували джерела з високим рівнем фактологічного викладу інформації. Більш того, для різних історій були наведені однакові фото. Ми також не знайшли жодного повідомлення про те, що змія начебто проковтнула депутата парламенту Бразилії.
Зворотній пошук в Microsoft Bing показує, що перша публікація з цим фото з’явилася у 2012 році. Утім, нам не вдалося знайти походження цього фото.
Результат пошуку в Microsoft Bing
Невідомо, що могло створити роздутий стан змії. Імовірно, змія здулася через те, що з’їла тварину середнього розміру, наприклад, свиню. Оскільки змія на цій фотографії неушкоджена, неможливо визначити причину її здуття.
У різних випадках одну й ту саму змію називали пітоном або анакондою. Насправді на фото зображений сітчастий пітон, який водиться в Південно-Східній Азії, Індонезії та Філліпінах. Анаконда водиться в тропічній Південній Америці, а не в Азії.
Існують випадки, коли пітони дійсно вбивали людей. 19 березня 2017 році зниклого фермера з Індонезії знайшли усередині пітона. Також 18 червня 2018 року пітон проковтнув жінку з Індонезії.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний