НЕПРАВДА: У Бразилії побили мера через запровадження паспортів вакцинації та обов’язкової вакцинації дітей

НЕПРАВДА: У Бразилії побили мера через запровадження паспортів вакцинації та обов’язкової вакцинації дітей

19 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram
325

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито в Бразилії жителі муніципалітету Торітама побили мера через запровадження паспортів вакцинації і обов’язкової вакцинації для дітей.

Скриншот допису 

Утім, це — неправда.

На відео, яке зафільмували на початку листопада 2021 року, зображено побиття адвоката торгівельного центру Торітами під час протесту проти розширення торгівельного центру. Цей фейк раніше спростували іноземні незалежні фактчекери з Agência Lupa, Aos Fatos та France 24 – Les Observateurs. У Бразилії користувачі соцмереж стверджували, що на відео побиття члена Палати депутатів Едуардо Болсонару.

Еділсон Таварес, мер муніципалітету Торітами, про якого згадують у фейку, опублікував це відео на свої сторінці в Instagram та зазначив, що на відео не він. Крім того, людина на відео не причетна до політики.

Мерія Торітами також опублікувала на своїй сторінці в Instagram роз’яснення щодо цього відео: побили адвоката Мелькі Рома під час протесту проти розширення місцевого торгівельного центру Parque das Feiras. Мер Еділсон Таварес не був присутній на цій акції протесту.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний