НЕПРАВДА: У Чехії вирішили не охороняти президента | VoxUkraine

НЕПРАВДА: У Чехії вирішили не охороняти президента

26 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
905

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що нібито Президента Чеської Республіки позбавили охорони, бо, мовляв, дешевше вибрати нового, якщо вб’ють чинного, ніж витрачати кошти на його охорону.

Скриншот допису, що поширюють у Facebook

 

Однак, це — неправда.

Допис поширюють щонайменше з 2017 року. Утім, у жодному такому дописі не вказують джерело інформації.

Немає жодних офіційних повідомлень про позбавлення Президента Чехії охорони. Президент Чехії має охорону. Функції охорони виконує Департамент захисту Президента Чеської Республіки у складі Поліції Чеської Республіки. Працівники департаменту охороняють резиденцію президента та інші місця, у яких перебуває голова держави під час поїздок. Охорона також надається колишнім президентам. Наприклад, можна помітити дії президентської охорони на відео 2018 року, коли на Президента Чехії Мілоша Земана напала активістка «Femen». 

Президент Чехії Мілош Земан з охоронцями, 2018 рік

 

Крім того, Празький град, резиденцію Президента Чехії, охороняє Почесна варта (The Castle Guard), підрозділ Збройних Сил Чеської Республіки.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний