НЕПРАВДА: У Чернігові завдали ракетний удар по нараді офіцерів ЗСУ та НАТО з Польщі й країн Балтії

НЕПРАВДА: У Чернігові завдали ракетний удар по нараді офіцерів ЗСУ та НАТО з Польщі й країн Балтії

31 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
284

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють інформацію, що ракетний обстріл Чернігова 19 серпня 2023 року нібито був ударом по нараді офіцерів ССО ЗСУ і НАТО з Польщі та країн Балтії. 

Скриншот допису

У Чернігівському драмтеатрі проводили демодень «Люті пташки», а не нараду офіцерів ЗСУ та НАТО. Також російська пропаганда суперечить сама собі: спочатку вони вказують, що ціллю була виставка, потім пишуть про нараду як ціль. Пізніше пропагандисти рф розповідають, що нарада відбувалася біля драмтеатру, потім висувають інформацію, що у самому драмтеатрі.

Почнемо з того, що росія завдала удар по Чернігівському обласному драмтеатру, де відбувалася зустріч виробників дронів та навчальних шкіл з аеророзвідки у рамках демодня «Люті пташки». 

Про те, що метою було ударити по цій виставці, зізналися самі російські пропагандисти від «РИА Новости». Тому це суперечить версії російських телеграм-каналів про удар по нараді офіцерів ССО ЗСУ та НАТО. 

Також пропагандисти вказували, що сама нарада відбувалася через дорогу від драмтеатру, хоча ракету націлили на приміщення Чернігівського театру. І знову ж таки, вони суперечать самі собі: то нарада була біля приміщення театру і там знайшли тіла іноземних військових, то тіла ССО ЗСУ з цієї ж наради знайшли в самому театрі. 

Телеграм-канали рф також розповідають про 54 загиблих (з них лише 3 цивільних) та 89 поранених. Також вони згадують про 9 загиблих та 11 важкопоранених іноземців. Насправді ж постраждало 214 людей, з яких 7 загиблих. Серед них 6-річна дитина. Також загинув один військовослужбовець Дмитро Магліч, який прийшов на виставку. Він не був членом ССО чи Інтернаціонального легіону, а натомість служив в 119 окремій бригаді ТрО в Чернігівській області. Також поранення отримали 15 працівників поліції. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний