НЕПРАВДА: У чотирьох професійних футболістів виявили проблеми з серцем через вакцинацію

НЕПРАВДА: У чотирьох професійних футболістів виявили проблеми з серцем через вакцинацію

31 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram
638

Перевірка фейків в рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що майже одночасно у чотирьох професійних футболістів виявили проблеми з серцем. Користувачі Facebook пов’язують це із наслідками вакцинації. 

Скриншот допису

Однак, твердження про зв’язок із вакцинацією — неправда.

Трьох футболістів збірної Габону П’єра-Емеріка Обамеянга, Маріо Леміна та Акселя Меє не допустили до гри проти Гани під час Кубку африканських націй. Причина —  виявлені «ураження серця» після нещодавно перенесеного COVID-19. Футбольна федерація Габону зазначила, що не хотіла наражати гравців на ризик.

Альфонсо Дейвіс — футболіст збірної Канади і четвертий спортсмен, про якого іде мова, —  пропустить три матчі-відбори на Чемпіонат світу з футболу черерез ознаки легкого міокардиту після перенесеного COVID-19. 

Після COVID-19 існують ризики розвитку міокардиту,  запалення серцевого м’яза — міокарда, і вони вищі, ніж ризики розвитку міокардиту після вакцинації проти COVID-19. У чотирьох футболістів проблеми з серцем виявили саме після перенесеного COVID-19. Про це навіть говорять на самому скриншоті, яким ділиться автор посту. 

Раніше ми вже писали про те, що ризик міокардиту після вакцинації від COVID-19 нижче, ніж потенційні важкі наслідки інфікування у невакцинованих.

Більше того, проблема широкого розповсюдження запалень серцевих м’язів серед спортсменів була і до початку пандемії COVID-19. Справа в тому, що міокардит найчастіше вражає здорових молодих людей, що ведуть активний спосіб життя, причому до групи високого ризику належать чоловіки віком до 30-ти років.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний