НЕПРАВДА: У Данії пройшли масштабні протести проти надання військової допомоги Україні

НЕПРАВДА: У Данії пройшли масштабні протести проти надання військової допомоги Україні

21 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
1280

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито у Данії пройшли масштабні протести проти надання військової допомоги Україні. До публікацій додають відео нібито цих мітингів. 

Однак це — неправда. Протестів проти надання військової допомоги Україні в Данії не було, на відео — протести проти скасування державного вихідного.

Скриншот допису

На першому відео, яким ілюструють дописи про протести, є підпис — «Тисячі вийшли на протести через пропозицію уряду Данії скасувати державне свято» («Thousands protest a bill put forward by Denmark`s government to scrap a public holiday»). 

Скриншот з відео

У мережі ми знайшли інформацію про протести 6 лютого у Данії, які відбулися через пропозицію уряду скасувати державний вихідний у День Великої молитви 5 травня, щоб збільшити оборонний бюджет. Напередодні уряд Данії запропонував швидше збільшити оборонний бюджет до 2% ВВП. Щоб отримати більше податкових надходжень, уряд запропонував скасувати державний вихідний у святковий день. У відповідь на це профспілки вийшли на протести.

Друге відео також зняли під час цього протесту, на відео видно плакати схожих кольорів (рожеві та блакитні) та памʼятник, як на фото з протестів 6 лютого у репортажі Reuters.

Російська агресія щодо України згадується лише як обґрунтування, чому оборонний бюджет потрібно збільшувати. Жодної згадки про необхідність збільшити оборонний бюджет саме через військову допомогу Україні зі сторони уряду не було, протестувальники також не говорили про допомогу Україні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний