НЕПРАВДА: У деяких містах України очікується спалах холери через зараження води холерною паличкою

НЕПРАВДА: У деяких містах України очікується спалах холери через зараження води холерною паличкою

29 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
1048

Перевірка фактів у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито в Україні очікується спалах холери через потрапляння холерної палички у воду. Однотипні дописи в соцмережах публікують жителі різних міст, наприклад, Києва, Фастова, Херсона, Ірпеня, Одеси та Запоріжжя.

Однак це неправда: в Україні станом на кінець червня не було зафіксовано випадків із підозрою на захворювання, а представники влади Києва, Одеси, Запоріжжя та інших міст не повідомляли про можливий спалах холери.

Скриншот допису

У МОЗ спростували інформацію про можливий спалах холери та перші випадки хвороби, наголошуючи також, що в Україні достатня матеріально-технічна база, щоб запобігти епідемії. Водночас ризик є на тимчасово окупованих територіях, зокрема в Маріуполі. 

За словами головного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, спека, масові поховання та відсутність доступу до питної води є факторами, що можуть спровокувати інфекційну хворобу. Мешканцям Києва, Чернігова, Харкова та інших міст хвороба не загрожує. Наприклад, Київська міська державна адміністрація заявила, що якість води відповідає санітарним нормам. Речник мера Одеси Сергій Братчук у своєму телеграм-каналі також спростував неправдиві заяви про спалах хвороби в Одесі й Миколаєві та заявив, що їх поширюють окупанти, щоби приховати проблеми з санітарною ситуацією в Маріуполі. 

Мер Маріуполя припускає, що внаслідок гуманітарної катастрофи в місті вже можуть бути десятки випадків холери, проте через окупацію цю інформацію не можна підтвердити.

Холера — це гостре кишкове інфекційне захворювання, яке виникає при вживанні харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibrio cholerae О1 або О139, або ж через контакт із зараженою людиною. Водойми в теплу пору року є природним середовищем цих бактерій.

Переважно спалахи холери трапляються на територіях з недостатнім доступом до чистої води та санітарних умов, як-от у міських нетрях, таборах для біженців, зоні бойових дій.

Серед симптомів на ранніх стадіях холери вирізняють діарею, біль у животі, нудоту, блювоту, зневоднення, судоми ніг та дратівливість. Діарея зазвичай виникає раптово, блювота може тривати годинами, а зневоднення може розвинутись протягом декількох годин після появи симптомів. 

 Як уникнути захворювання

  • дотримуйтеся правил особистої гігієни (передусім миття рук);
  • вживайте лише чисту воду;
  • не купайтеся в забруднених водоймах;
  • ретельно готуйте їжу: уникайте вживання сирого або недовареного м’яса, морепродуктів, немитих фруктів та овочів;
  • вакцинуйтеся (переважно щеплення рекомендують у країнах із високим ризиком спалахів).

 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний