НЕПРАВДА: У доповіді ПРООН з відновлення України представлені неправдиві дані щодо жертв серед цивільних

НЕПРАВДА: У доповіді ПРООН з відновлення України представлені неправдиві дані щодо жертв серед цивільних

30 Червня 2023
FacebookTwitterTelegram
125

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють інформацію, що нібито у доповіді Програми розвитку ООН (ПРООН) щодо відновлення України навели неправдиві дані кількості жертв серед цивільного населення. У доповіді нібито вказано, що на 21 травня кількість жертв на території, яку контролює Україна, складає 24 012, серед них — 8 895 вбитих. А ось у документі Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), на який посилаються у доповіді ПРООН, з 24 012 постраждалих більше ніж 4,6 тис. загинули в районах, окупованих росією. 

Рф зманіпулювала даними щодо жертв серед цивільного населення. Вона видала загальну кількість жертв за кількість жертв лише на підконтрольній Україні території. 

ПРООН — це агенція в структурі ООН, яка працює приблизно в 170 країнах і територіях, допомагаючи долати бідність, зменшити нерівність та дискримінацію, а також зміцнити стійкість, щоб країни могли підтримувати досягнутий прогрес. ПРООН відіграє важливу роль, допомагаючи країнам досягати Цілей сталого розвитку. 

Повідомлення про цю «помилку» появилися 20 червня 2023 року. Поширюють її лише російські та проросійські джерела. Зокрема першими про неї повідомили «РИА Новости». Тому ми почали шукати публікації за 20 червня. Того дня опублікували доповідь ПРООН під назвою «Towards a Green Transition of the Energy Sector in Ukraine»

У доповіді ПРООН не вказано про жертви на підконтрольній території. У вступі доповіді лише коротко згадали про жертви серед цивільних в Україні з посиланням на дані УВКПЛ на момент 21 травня 2023 року: «Станом на 21 травня 2023 року підтверджені втрати серед цивільного населення в країні становили 24 012 осіб, у тому числі 8 895 убитих і 15 117 поранених». Дані стосуються всієї території України, без поділу на окуповані та підконтрольні Україні території. А вже у звіті УВКПЛ можна знайти більш детальну інформацію 

У звіті УВКПЛ щодо втрат серед цивільних в Україні від 21 травня 2023 року йдеться про те, що через російську агресію з 24 лютого 2022 року по 21 травня 2023 року зафіксували 24 012 постраждалих цивільних: 8895 загиблих і 15 117 поранених. З них 19 324 випадки (6910 загиблих) на території, які контролювала Україна, та 4688 випадків (1985 загиблих) на територіях, які контролювала росія. Росія, посилаючися на нібито дані ПРООН, видала постраждалих на всій території України за тих, хто постраждав лише на підконтрольній Україні території. Цим вона створила інфопривід для маніпуляції.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний