НЕПРАВДА: У фільмі «Оппенгеймер» немає жодного темношкірого актора

НЕПРАВДА: У фільмі «Оппенгеймер» немає жодного темношкірого актора

27 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
220

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, начебто у фільмі Крістофера Нолана «Оппенгеймер» немає жодного темношкірого актора. Також деякі користувачі стверджують, що у часи розробки ядерної зброї не було темношкірих науковців, тож саме тому таких акторів не було у стрічці «Оппенгеймер».

Це — неправда. У фільмі «Оппенгеймер» є темношкірі актор та акторка, які грають другорядні ролі. До розробки ядерної зброї залучали щонайменше 19 темношкірих науковців.

Скриншот публікації

Влітку 2023 року на екрани вийшов новий фільм британського кінорежисера Крістофера Нолана — «Оппенгеймер». Стрічка розповідає про життя та роботу Джона Роберта Оппенгеймера, який створив атомну бомбу. За основу фільму режисер узяв книжку Кая Берда та Мартіна Шервіна «Американський Прометей: тріумф і трагедія Джона Роберта Оппенгеймера».

Загалом в зйомках «Оппенгеймера» взяли участь майже 80 акторів, які зазначені в титрах після фільму. Інша група з 51 актора взяла участь у кінострічці без згадки в титрах. Темношкірих акторів справді немає в головних ролях. Однак якщо подивитися загальний список тих, кого згадали в титрах, можна побачити Рональда Огюста.

Темношкірий актор Рональд Огюст постає перед глядачами у ролі ученого Джона Ернеста Вілкінса, який працював із науковцем Робертом Оппенгеймером над Манхеттенським проєктом. Вілкінс був афроамериканським математиком і фізиком, зокрема працював над дослідженням поглинання нейронів.

Актор Рональд Огюст, який грає роль ученого Джона Ернеста Вілкінса (зліва). Джерело: Universal Pictures

Також у фільмі можна побачити іншу темношкіру акторкуСкайлер Пірс, яка грає роль студентки університету Каліфорнії, Берклі, але вона не зазначена в кінцевих титрах стрічки.

Темношкіра акторка Скайлер Пірс у ролі студентки. Джерело: Universal Pictures

Заяви про те, що того часу не було темношкірих науковців, також не відповідає дійсності. Над Манхеттенським проєктом із розробки атомної бомби працювало щонайменше 19 темношкірих науковців та техніків.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний