НЕПРАВДА: У Фінляндії злочинні угруповання масово отримують зброю з України
Beta

НЕПРАВДА: У Фінляндії злочинні угруповання масово отримують зброю з України

29 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
161

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито українська зброя від західних партнерів масово потрапляє до рук злочинних угруповань у Фінляндії, а також була виявлена у Швеції, Данії та Нідерландах. Про це  нібито повідомив старший комісар Центральної кримінальної поліції Фінляндії Крістер Альгрен в інтерв’ю для фінського видання Yle. 

Однак це — неправда. Національне бюро розслідування Фінляндії спростувало інформацію про те, що злочинні угруповання отримують зброю з України.  

31 жовтня Міністерство Внутрішніх справ України опублікувало спростування інформації, яку надав старший комісар із боротьби зі злочинністю фінської поліції Крістер Альгрен. Представники МВС зазначили, що звернулись до фінських колег і отримала відповідь, що інформація, опублікована Yle, «дещо додумана журналістом, і не відповідає словам представника поліції, в якого брали інтерв’ю». Представники правоохоронних органів інших країн також заявили, що не мають інформації про нелегальну зброю з України.

Інформацію про контрабанду зброї з України спростували посол Фінляндії в Україні та поліція Фінляндії в коментарі українським дипломатам.

1 листопада Поліція Фінляндії опублікувала повідомлення, що Національне бюро розслідувань Фінляндії не має доказів постачання нелегальної зброї з України. Інформацію підтвердив заступник директора Національного бюро розслідувань Маркус Вялімякі.

Видання Yle, яке опублікувало статтю про контрабанду зброї з України, також розмістило на своєму сайті уточнення, що слідство ведеться, а у статті нібито йшлось не про зброю, отриману як військову допомогу, а придбану Україною. Доказів контрабанди зброї, яку Україна отримала як допомогу, немає. Також у відкритих джерелах VoxCheck не знайшов підтверджень, що зброя, яку Україну купляє, потрапляє до інших країн.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний