НЕПРАВДА: У Франції українських біженців виганяють на вулицю та заселяють нелегалів з Африки

НЕПРАВДА: У Франції українських біженців виганяють на вулицю та заселяють нелегалів з Африки

29 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
138

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють сюжет, у якому нібито йдеться про те, що влада Франції виселила українських біженців зі школи 7-го округу Парижа, у якій вони мешкали, та поселили 25 нелегалів із Гвінеї. 

Це неправда. На момент заселення мігрантів у приміщенні дитячого садку не проживали українські біженці, а сама будівля перед цим була на реконструкції.

Скриншот публікації

За ключовими словами ми знайшли статтю та сюжет французького видання CNews, у яких йдеться про гвінейських мігрантів. Однак у сюжеті немає жодної згадки про біженців з України, яких виселили з дитячого садку 7-го округу Парижу. Навпаки, автор матеріалу пише, що після декількох місяців життя українських біженців будівлю реконструювали, і лише після цього до дитсадку заселили 25 новоприбулих мігрантів. 

24 лютого 2023 року ексдержсекретарка з питань громадянства у Франції Соня Бакс зазначала, що у країні перебуває близько 115 тисяч біженців з України. Тоді як станом на червень 2023 року ЄС оцінював кількість біженців у Франції у понад 67 тисяч осіб. Усю актуальну інформацію про допомогу українським біженцям у Франції можна знайти за посиланням

Пропагандисти не вперше намагаються дискредитувати та залякати біженців з України. Раніше ми спростовували дезінформацію, начебто у країнах Європи різко збільшилася кількість захворювань на ВІЛ через біженців із України. Утім, через відсутність актуальних даних не можна стверджувати, що кількість збільшилася саме через українців за кордоном.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний