Beta

НЕПРАВДА: У групі 12-15 років відсутність щеплення від COVID-19 краще, ніж його наявність

14 Червня 2021
FacebookTwitterTelegram
2

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють твердження, що відсутність вакцинації проти COVID-19 більш корисна, аніж її введення. Це начебто підтверджують даними з клінічного дослідження вакцини Pfizer-BioNTech для дітей 12-15 років.

Графік на основі клінічного дослідження, який поширюють у мережі 

Утім, це неправда. Висновки клінічного дослідження твердять зворотнє — при імунізації для запобігання COVID-19 у групі 12-15 років потенційні переваги вакцини Pfizer-BioNTech перевищують її відомі та потенційні ризики. Жоден вакцинований учасник (із 1005) не захворів на COVID-19, на відміну від 16 випадків хвороби у групі для порівняння (978 учасників).

Графік, який використовують при поширенні твердження, не ілюструє ефективності вакцини, а лише показує порівняння помірних та тяжких побічних ефектів між учасниками, які отримували вакцину, та тими, які отримували плацебо. Автор графіку – Тед Петроу – не має відношення до дослідження, а є аналітиком даних.

Так, найчастішими помірними та тяжкими побічними ефектами були біль у місці щеплення, втома, головний біль, озноб, біль у м’язах, і через це учасники вживали жарозничуючі або знеболюючі препарати.

Так, оскільки вакцина Pfizer-BioNTech показала ефективність у запобіганні COVID-19, а її ризики не перевищують переваги, Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) дозволило щеплювати цією вакциною дітей від 12 до 15 років.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний