НЕПРАВДА: У Херсоні українські війська розпочали репресії проти мирних жителів

НЕПРАВДА: У Херсоні українські війська розпочали репресії проти мирних жителів

30 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
652

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

14 листопада 2022 року Володимир Сальдо, колаборант та голова окупаційної адміністрації в Херсонській області, заявив, начебто після звільнення Херсона українські військові розпочали репресії проти мирних жителів, які просто продовжували працювати під час окупації міста. За його словами, у небезпеці перебувають усі цивільні.

Проте це — неправда. Мирним жителям Херсона, які не підтримували окупантів, нічого не загрожує.

Колабораціонізм справді карається законом в Україні, проте не можна вважати усіх мирних жителів, що залишилися в окупованому місті, колаборантами. 15 березня 2022 року набули чинності нові норми в Кримінальному кодексі, які дозволяють притягати людей до кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність. Покарання передбачене для людей, які публічно заперечували російську агресію, закликали громадян України до підтримки ворога та співпраці з ним, добровільно займали посади в окупаційних органах чи служили в окупаційній армії, здійснювали пропаганду в закладах освіти та впроваджували освітні стандарти держави-агресора, матеріально підтримували агресора.

У відкритих джерелах є кілька прикладів, за що саме затримували цивільних, оголошували їм підозру після звільнення Херсона:

  • допомога в проведенні псевдореферендумів на окупованій території;
  • добровільне зайняття керівної посади в пенсійному фонді, який виплачував російські пенсії;
  • служба в окупаційній поліції;
  • робота в окупаційному управлінні освітою в області;
  • добровільна передача плавзасобів окупантам для організації їхньої втечі з Херсона;
  • виконання обов’язків в окупаційному СІЗО, зокрема придушення українського руху опору.

Наразі немає жодних підтверджень, що українські військові або правоохоронці розпочали репресії проти мирних жителів, які не співпрацювали з росією.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний