НЕПРАВДА: У Каліфорнії узаконили зміну статі дитини без дозволу батьків — Захарова

НЕПРАВДА: У Каліфорнії узаконили зміну статі дитини без дозволу батьків — Захарова

17 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
453

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють заяву представниці МЗС росії Марії Захарової про те, що у Каліфорнії прийняли закон про зміну статі дитини без її згоди та згоди її батьків. Захарова заявляє, що закон нібито узаконює «‎туризм»‎ неповнолітніх для проведення операцій зі зміни статі.

Однак це — неправда. Закон надає притулок та захист трансгендерним дітям та їх сім’ям, а не узаконює зміну статі дитини без її дозволу чи дозволу її батьків.

Скриншот публікації

Захарова говорила про закон SB-107 (Охорона здоров’я трансгендерних осіб), який прийняли 29 вересня 2022 року. Він передбачає, що Каліфорнія надаватиме притулок та правовий захист трансгендерним дітям та їх сім’ям, які тікають зі штатів, в яких передбачена кримінальна відповідальність для батьків чи опікунів за згоду на надання медичних послуг трансгендерним дітям. 

Закон забороняє застосування закону іншого штату, який надає право державному органу забирати дитину в її батьків чи опікуна на підставі того, що вони дозволяють своїй дитині отримувати медичні послуги, які підтверджують її гендерну приналежність. Також закон забороняє правоохоронним органам брати участь в арешті або екстрадиції особи, якщо вона надає дітям медичне обслуговування з урахуванням гендерної ознаки або дозволяє дітям отримувати такі послуги. Заборона поширюється і на розкриття інформації про трансгендерну дитину, її батьків чи опікунів.

Представник Сенату Каліфорнії Скотт Вінер у коментарі до закону пояснює, що молоді транслюди все частіше зіштовхуються з проблемами при спробах отримати необхідну медичну допомогу. А криміналізація трансгендерних дітей та їхніх батьків призводить до збільшення проблем із психічним здоров’ям і навіть до самогубств. 

У законі взагалі не йдеться про те, що операції зі зміни статі дитини можуть проводити без її дозволу або дозволу її батьків. У Каліфорнії батьки приймають більшість рішень щодо надання медичних послуг дітям до 18 років, це зокрема стосується зміни статі до 18 років.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний