НЕПРАВДА: У Китаї зносять будинки через те, що люди не хочуть у них жити

НЕПРАВДА: У Китаї зносять будинки через те, що люди не хочуть у них жити

22 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
820

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому падають багатоповерхівки, та коментують, що у Китаї спеціально зносять помешкання, адже люди просто не хочуть у них жити.

Це — неправда. Будинки зносять через борги забудовників, які не спроможні їх виплачувати та продовжувати будівництво.

Скриншот допису

Зворотний пошук у Google Images показав декілька статтей, у яких пишуть про знесення цих будинків в Китаї у 2021 році. Також ми знайшли й інші відео, які підтверджують, що це відбувалося у 2021 році. 26 серпня 2021 року влада міста Куньмін (провінція Юньнань) повідомила, що 27 серпня підірвуть 15 недобудованих будинків. 

Житловий комплекс Sunshine City II почали будувати у 2011 році, однак із часом у забудовника закінчилися гроші на продовження роботи. Проєкт придбала нова компанія, яка через нестачу грошей у 2013 році припинила будівництво ЖК. У 2020 році вже інша компанія викупила будівництво разом із боргом попереднього забудовника у $3,6 млн. Новий власник виявив недоліки в будівництві та подав заявку на їхнє знесення, аби зрештою побудувати нові малоповерхові будинки.

Знесення ЖК Sunshine City II у Китаї 2021 року. Джерело: The Paper

Критики називають такі житлові комплекси «містами-привидами». Щоб прискорити економічне зростання, місцеві органи самоврядування продали землю та розпочали масштабні інфраструктурні проєкти. Деякі аналітики описують стратегію Китаю як «побудуй, зупини, знеси, повтори». Тобто китайські чиновники хочуть уникнути різкого падіння цін на житло та підвищити економічну активність через збільшення будівництва. Утім, через це у Китаї лише збільшується кількість «міст-привидів» через неспроможність забудовників вчасно виплачувати заборгованості.

Дослідники з Fathom Consulting зазначають, що за останні роки було призупинено або знесено близько 3 мільярдів квадратних метрів житла, яке могло б вмістити 75 мільйонів людей. Керівник відділу економіки Китаю у Fathom Джоанна Дейвіс каже, що початкова стадія будівництва в Китаї перевищила кількість завершених. У результаті це призвело до збільшення кількості житла, яке перебуває «на стадії будівництва».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний