НЕПРАВДА: У київському метро понад вісім станцій затоплені та непридатні до використання

НЕПРАВДА: У київському метро понад вісім станцій затоплені та непридатні до використання

20 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
475

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські пропагандисти поширили новину, нібито в Києві затоплено більш ніж вісім станцій метро. Також вони нарікають, що замість відновлення метро українська влада перейменовує станцію метро «Площа Льва Толстого»

Це — неправда. Жодна зі станцій столичного метро не затоплена. Є лише обмеження руху поїздів на синій гілці після підтоплення тунелю між станціями «Либідська» та «Деміївська» у грудні 2023 року.

Скриншот допису

Жодна станція Київського метрополітену не затоплена. Цей фейк пропагандисти поширюють після кількох виявлених проблем метрополітену з дренажними та гідроізоляційними системами.

Так, 8 грудня 2023 року був підтоплений тунель між станціями «Либідська» та «Деміївська» синьої гілки метро. Рух між цими станціями зупинили, за попередніми оцінками відновлювальні роботи триватимуть до осені 2024 року. Поїзди їздять від станції «Героїв Дніпра» до станції «Либідська», а між станціями метро «Деміївська» та «Теремки» працює «човниковий» рух поїздів, коли на одній ділянці потяг курсує в обидва боки з інтервалом 13 хв та 17 хв (залежно від напрямку руху).

Крім цього, 8 січня у мережі опублікували фото, на яких видно протікання стелі у вестибюлі «Академмістечка». Проте очільник столичного метрополітену Віктор Брагінський запевнив, що фахівці контролюють ситуацію, загрози пасажирам немає і станцію закривати не будуть.

На момент написання матеріалу перейменували три станції київського метро. Зокрема, станцію «Площа Льва Толстого» перейменували на «Площу Українських Героїв». 8 лютого 2024 року там із колійних стін зняли літери колишньої назви. Це відбувається в рамках дерусифікації назв. Ба більше, рішення підтримали самі кияни — опитування проводили у застосунку «Київ Цифровий».

Раніше ми розвінчували фейки пропагандистів, що метрополітен розмістив вакансію машиніста-аквалангіста, а станцію метро «Академмістечко» доведеться закрити через затоплення.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний