НЕПРАВДА: У київських під`їздах та на дверях квартир розклеюють повістки

НЕПРАВДА: У київських підʼїздах та на дверях квартир розклеюють повістки

30 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
789

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито у Києві у під’їздах та на дверях квартир розклеюють повістки. Автори публікації додають, що це через те, що ЗСУ потрібні нові бійці після великих втрат у боях під Соледаром.

Утім, це неправда.

Скриншот повідомлення

На фото, які поширили в мережі, був нанесений водяний знак телеграм-каналу «Киевский движ». За ключовими словами «повістки Голосіївський район» російською мовою ми знайшли оригінальну публікацію

15 січня цей телеграм-канал опублікував 7 фото наказу про проведення загальної мобілізації з ідентичним змістом. У документі з посиланням на укази «Про введення воєнного стану в Україні», «Про загальну мобілізацію» та закони «Про військовий обов’язок і військову службу» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» було вказано, що військовозобов’язані повинні прибути до районного військкомату до 31 січня 2023 року.  

Фото документа, який поширили в Голосіївському районі. Джерело: «Киевский движ»

Пресслужба Київської державної адміністрації у коментарі ТСН повідомила, що ці оголошення поширили територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) для інформування громадян, що мобілізаційний процес у країні триває. Також це нагадування для тих, кому повістки вже було вручено, з’явитися у військкомат.

«Це звичайна робота ТЦК та СП. Не варто сприймати такі оголошення в іншому контексті. Все в межах законодавства і компетенції ТЦК та СП», — пояснили в КМДА.

24 лютого 2022 року у відповідь на неспровоковану агресію рф президент України Володимир Зеленський видав наказ про загальну мобілізацію. 16 листопада Верховна Рада продовжила строк проведення загальної мобілізації до 19 лютого 2023 року.

Законодавством не визначено конкретне місце, де дозволено або не дозволено вручати повістку. Однак, як зазначив заступник начальника Кропивницького міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Михайло Дорчинець, військовозобов’язаний має отримати повістку особисто від уповноваженого представника. Вручати повістку можуть лише певні категорії службовців: представник органу місцевого самоврядування, керівник підприємства, установи, організації, де працює військовозобов’язаний, управителі багатоквартирних будинків, працівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.  

У черкаському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки вказали, що єдиного бланка повісток не існує, деякі формулювання у документі можуть відрізнятися.

Однак у повістці обов`язково має бути вказана наступна інформація:

  1. прізвище, ім’я та по батькові отримувача; 
  2. рік народження;
  3. адреса проживання;
  4. дата та адреса територіального центру комплектування, куди потрібно прибути людині;
  5. вид повістки;
  6. перелік документів, які потрібно мати з собою;
  7. назва органу, печатка, підпис, прізвище, ім’я та по батькові керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Від повістки можна відмовитися, якщо:

  • помилково вказані ПІБ особи, якій вручають повістку;
  • повістку вручає особа, яка не уповноважена це робити;
  • на повістці немає печатки військкомату/підпису військового комісара.

Важливо зазначити, що вручення повістки не означає призов на військову службу. Начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач пояснив, що здебільшого повістки роздають для уточнення та актуалізації військово-облікових даних. «Якби військовозобов’язані самі подавали оновлені дані в територіальні центри, ніхто не ловив би їх на вулицях», — заявив Горбач. Саме через це керівники територіальних центрів обирають багатолюдні місця.

Раніше ми спростовували фейк, нібито у Маріуполі та Чернігові Україна відправляє на фронт дітей 12-17 років.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний