НЕПРАВДА: У київських школах учням готуються видавати йодид калію

НЕПРАВДА: У київських школах учням готуються видавати йодид калію

17 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
776

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито київські школи отримають препарат йодид калію, який видаватимуть дітям у випадку радіаційної аварії. Батьків просять підписати згоду на прийом ліків у разі надзвичайної ситуації.

Утім, це неправда. У Київській міській державній адміністрації (КМДА) повідомили, що заява, яку поширюють медіа, некоректна. Жодних розпоряджень щодо збору згоди від батьків на прийом школярами йодиду калію Департамент освіти і науки КМДА не давав.

Скриншот повідомлення

У відомстві зазначили, що йодид калію отримали всі десять районних державних адміністрації (РДА). Саме ці установи відповідають за безпосереднє планування та підготовку до евакуації у своїх районах та в разі потреби видадуть препарат населенню, яке потрапило в зону забруднення. Також запаси йодиду калію має Департамент охорони здоров’я КМДА.

У Міністерстві охорони здоров’я також запевнили, що держава закупила необхідну кількість йодиду калію і в разі аварії будуть організовані пункти видачі препарату. Утім, ліки варто приймати тільки після офіційного оповіщення про загрозу викиду радіації. Адже йодид калію ефективний за 6 і менше годин до надходження радіоактивної хмари або одночасно з надходженням хмари та через 6 годин після.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний