Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Російські телеграм-канали поширюють інформацію, буцімто в Луцьку одну з церков відібрали в УПЦ МП та переробили у пральню. Як «доказ» користувачі додають фото церкви із кульками та написом «пральня».
Це — неправда. Церква Зіслання Святого Духа розташована на Тернопільщині та належить до УГКЦ, а не Православної Церкви України. Соціальну пральню там відкрили додатково ще у 2023 році у рамках проєкту з підтримки ВПО та інших вразливих груп, а не замість богослужінь.
Скриншот публікації
За допомогою зворотного пошуку в гуглі ми з’ясували, що будівля, фото якої поширюють користувачі, є церквою Зіслання Святого Духа. Розташована святиня у місті Теребовля на Тернопільщині, а не в Луцьку.
Результат зворотного пошуку зображення церкви, яке поширюють росіяни, в гуглі
17 листопада 2023 року Теребовлянська міська рада повідомила про відкриття соціальної пральні «Чисто-та…» на базі церкви Зіслання Святого Духа. Пральню відкрили не просто так. Парафія виграла мінігрант у рамках проєкту «Розвиток соціального служіння для згуртування громад для підтримки ВПО та вразливих груп на парафіяльному рівні».
Скриншот повідомлення Теребовлянської міської ради про відкриття соціальної пральні «Чисто-та…» на базі церкви Зіслання Святого Духа
До цього парафіяльна спільнота дослідила ситуацію в громаді, склала карту потреб та визначила вразливі категорії населення. За підсумком вони визначили, що мешканці потребують саме соціальну пральню. Підтвердив це і міський голова Теребовлі. За його словами, часто до міста прибувають переселенці з небезпечних регіонів лише з деякими особистими речами та не мають можливості придбати пральну машинку. Послуги соціальної пральні для них будуть повністю безплатні, як і для одиноких пенсіонерів. Тоді як за благодійні внески зможуть обслуговувати й інших жителів громади у разі їхньої потреби.
Попри відкриття соціальної пральні, церква повністю функціонує та проводить богослужіння. Щобільше, святиня підпорядковується Українській греко-католицькій церкві (УГКЦ). У мережі немає жодних згадок, що церква відділилася від УПЦ МП. Росіяни навмисно це вигадали, аби дискредитувати Україну та просунути наратив про «утиски вірян». Детальніше про спростування фейків навколо УПЦ МП читайте тут.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний