НЕПРАВДА: У Луцьку викрили нарколабораторію, в якій працювали солдати 14 ОМБр

НЕПРАВДА: У Луцьку викрили нарколабораторію, в якій працювали солдати 14 ОМБр

28 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
294

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські пропагандистські телеграм-канали поширили новину, нібито в Луцьку правоохоронці припинили діяльність лабораторії з виробництва наркотиків, у якій працювали військовослужбовці 14-ї окремої механізованої бригади.

Це — неправда. Серед затриманих немає військовослужбовців ЗСУ.

Скриншот допису

У фейку пропагандисти посилаються на оригінальну статтю з сайту «Волинські новини» за 9 листопада 2023 року. У ній ідеться про те, що 8 листопада поліціянти Волинської області знешкодили діяльність нарколабораторій.

Проте, по-перше, у статті не згадуються військовослужбовці 14-ї окремої механізованої бригади. По-друге, пропагандисти стверджують, що нарколабораторії були викриті у Луцьку. Насправді ж, як заявив начальник управління боротьби з наркозлочинністю у Волинській області Олег Зубко, обшуки проходили в Житомирській та Київській областях. По-третє, ми не знайшли згадок про викриття нарколабораторій в Україні, до яких будь-яким чином були б причетні військовослужбовці 14 ОМБр.

Ми знайшли кілька публікацій в інших медіа про цю операцію Національної поліції, і в жодній із них не згадуються військові 14 бригади.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний