НЕПРАВДА: У Міннесоті пропонують прирівняти педофілію до сексуальної орієнтації

НЕПРАВДА: У Міннесоті пропонують прирівняти педофілію до сексуальної орієнтації

29 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
386

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі з посиланням на статтю Fox News поширюють інформацію, ніби у США можуть дозволити педофілію. Автори стверджують, ніби членкиня Палати представників штату Міннесота Лі Фінке запропонувала виключити із Закону Міннесоти про права людини пункт, згідно з яким «сексуальна орієнтація не включає фізичну або сексуальну прихильність до дітей з боку дорослого», а це своєю чергою прирівняє педофілію до сексуальної орієнтації та буде захищати їх перед законом.

Утім, це неправда. У законопроєкті не йдеться про визначення педофілії як сексуальної орієнтації та скасування покарання за цей злочин. Автори вилучили із нинішнього закону формулювання, яке пов’язувало педофілію та сексуальну орієнтацію. 

У лютому 2023 року представниця штату Міннесота, членкиня Демократичної фермерсько-трудової партії Лі Фінке подала законопроєкт House File 1655, який також називають «Законом про гордість», у ньому пропонується змінити поняття «сексуальна орієнтація». Наразі визначення звучить так: «”сексуальна орієнтація” означає наявність або відчуття емоційного, фізичного чи сексуального зв’язку з іншою особою незалежно від статі цієї особи, або наявність чи відчуття такого зв’язку, або самоусвідомлення чи самоідентифікація, що традиційно не співвідноситься з біологічною чоловічою чи жіночою статтю. Сексуальна орієнтація не включає фізичну або сексуальну прихильність до дітей з боку дорослого». У законопроєкті запропонували прибрати останнє речення.

Лі Фінке пояснила, що ці зміни спрямовані на те, щоб змінити застарілі положення, які помилково пов’язують педофілію з сексуальною орієнтацією людини. Вона додала, що педофілія не є сексуальною орієнтацією, а тому це формулювання не слід було додавати у визначення до першої редакції закону. 

Також автори хочуть створити нове визначення поняття «гендерної ідентичності» в Законі про права людини Міннесоти та визнати порушенням дискримінацію людей на основі їхньої гендерної ідентичності. 

Однак законопроєкт не захищає педофілів та не прирівнює сексуальний потяг до дітей до сексуальної орієнтації. У коментарі PolitiFact професор права юридичного факультету Каліфорнійського університету в Девісі Брайан Соучек зазначив, що у законі штату Міннесота сексуальна орієнтація — це потяг до іншої людини, незалежно від її статі, про вік у законі не йдеться. Він додав, що жоден суд ніколи не встановлював, що закон, який захищає людей від дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації, поширюється на захист педофілії.

Професор права зі Школи права Нью-Йорка Артур Леонард висловив подібну думку. «Мені невідомі реальні випадки, коли суди тлумачили б заборону дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації, щоб захистити “педофілів” від дискримінації або від переслідування за кримінальним законодавством», — сказав він.

Співавторка законопроєкту представниця штату Джеймі Беккер-Фінн також заявила, що документ не змінює та не послаблює жодного зі злочинів проти дітей в кримінальному законодавстві Міннесоти, а також здатність держави переслідувати порушників закону. Відповідно до законодавства Міннесоти, особа, яка здійснює сексуальне насилля над дітьями, карається штрафом до 40 000 доларів та позбавленням волі на строк від 15 років.

26 квітня 2023 року Палата представників ухвалила поправку, запропоновану членом конгресу Гаррі Ніском, яка вказує, що «фізична або сексуальна прихильність до дітей з боку дорослого є не є захищеним класом згідно з цією главою». Далі поправка Ніска має пройти голосування в Сенаті.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний