НЕПРАВДА: У Миколаєві закінчилися запаси продуктів, а гуманітарну допомогу роздають за гроші
Beta

НЕПРАВДА: У Миколаєві закінчилися запаси продуктів, а гуманітарну допомогу роздають за гроші

27 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
444

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У постах від 15 травня користувачі фейсбуку стверджували, що в Миколаєві закінчилися продукти харчування, а місцеві жителі стоять у черзі, щоб купити польські консерви, які насправді мають роздавати безкоштовно як гуманітарну допомогу. До постів додають відео, на якому можна помітити велику чергу людей на вулиці.

Скриншоти допису

Проте подібні заяви не відповідають дійсності. Під оригінальним відео місцеві жителі скаржилися на великі черги біля пункту видачі допомоги, проте вони не казали про продаж гуманітарної допомоги чи дефіцит продуктів у місті.

На самому відео можна помітити назву новинного ресурсу Novosti-N.org. На цьому сайті дійсно можна знайти публікацію від 14 травня 2022 року з цим відео. Однак текст новини значно відрізняється від того, який розповсюдили в соцмережах: у публікації йдеться про те, що в Миколаєві біля одного пункту видачі гуманітарної допомоги утворилася величезна черга. Автори статті цитують допис у фейсбуці  місцевих жителів, які скаржаться на великі черги. Ні в публікації Novosti-N.org, ні в постах місцевих жителів не йшлося, що гуманітарну допомогу роздають за гроші, а в самому Миколаєві закінчилися запаси продовольства.

У травні в різних районах Миколаєва діяли кілька пунктів видачі гуманітарної допомоги, а саме безкоштовного хлібу та м’ясних консерв. Допомогу організували ООН та українська громадська організація «Тарілка». Також діяли інші програми гуманітарної допомоги, організовані українськими та європейськими партнерами: у центрах соціального захисту населення можно було отримати продукти, питну воду та засоби гігієни.  При роздачі продуктових наборів пріоритет надавали людям похилого віку, людям із інвалідністю, багатодітним малозабезпеченим сім’ям.

Нам не вдалося встановити геолокацію пункту видачі допомоги, який показали на відео. Немає жодних свідчень того, що на момент появи цього відео в Миколаєві не було запасів продуктів, а гуманітарну допомогу нібито розпродавали.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний