НЕПРАВДА: У Миколаївській бригаді Нацгвардії через численні втрати залишилися тільки жінки

НЕПРАВДА: У Миколаївській бригаді Нацгвардії через численні втрати залишилися тільки жінки

6 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
569

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, ніби у Миколаївській бригаді Національної гвардії не залишилося чоловіків через значні втрати на фронті. Автори публікації зазначають, мовляв, під час вітання бригади голова Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кім сфотографувався лише з військовослужбовицями. 

Утім, це неправда. 

Скриншот повідомлення

2 січня Віталій Кім привітав бійців Нацгвардії з 31-ою річницею створення 19-го Миколаївського полку охорони громадського порядку (а не бригади, як зазначено у фейковій публікації). Інформацію про захід та фото опублікували на офіційній сторінці Миколаївської облдержадміністрації у фейсбуці. 

У дописі прикріплено 9 фото. Окрім знімка з військовослужбовицями, є фото шикування та вручення нагород. На заході були присутні і військовослужбовиці, і військовослужбовці. Однак у мережі поширили лише два фото з цієї підбірки.

Фото привітання бійців Нацгвардії з 31-ю річницею. Джерело: Миколаївська облдержадміністрація

Російські ЗМІ часто поширюють такі повідомлення, аби посіяти паніку серед населення та створити враження, що війна уже програна, втрати величезні, тож варто складати зброю. Раніше ми спростовували фейк, нібито у Пентагоні заявили, що бойові втрати ЗСУ у війні з росією сягають десятків тисяч людей.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний