НЕПРАВДА: У німецькому місті Ойскірхен українці забили до смерті 16-річного волонтера

НЕПРАВДА: У німецькому місті Ойскірхен українці забили до смерті 16-річного волонтера

26 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
982

У мережі поширюють інформацію, що у німецькому місті Ойскірхен українці забили до смерті 16-річного волонтера, який допомагав біженцям. Стверджують, що побиття хлопця сталося через те, що він говорив російською. Інформація про смерть волонтера нібито надійшла від жительки міста.  

Скриншот допису

Однак, поліція Німеччини спростувала інформацію про побиття волонтера, а авторка відео вибачилася за розповсюдження дезінформації. Раніше це спростували незалежні фактчекери з CORRECTIV.ORG, AFP fact checking та Lead Stories

На відео жінка стверджує, що у німецькому місті Ойскірхен неподалік Кельна натовп українських біженців забив до смерті 16-річного волонтера, який допомагав у домі біженців. За її словами, “хлопець був нібито винний тільки у тому, що говорив російською”. Після побиття волонтера начебто доставили до палати інтенсивної терапії, де він впав у кому та помер. 

20 березня 2022 року поліція міста Бонна, яка відповідальна за кримінальні злочини у районі Ойскірхена, повідомила, що не має жодної інформації ні про подібний жорстокий напад, ні про смерть. Також поліція зазначила, що розпочала розслідування. 

Згодом поліція міста Бонна повідомила, що опубліковане відео є навмисним розповсюдженням дезінформації та призначене для розпалювання ненависті. Міністерство внутрішніх справ Німеччини також заявило, що їм невідомо про випадок побиття чи смерті волонтера. 

Співробітники AFP звернулися за коментарем щодо опублікованої інформації до міста Ойскірхена. Прессекретарка Сілке Вінтер (Silke Winter) сказала, що їй не відомо про подібний випадок. 

Фактчекери з CORRECTIV.ORG звернулися до декількох лікарень Ойскірхена та його околицях (Бонн, Мехерних, Райнбах), аби дізнатися, чи фіксували там за останні декілька днів смерть підлітка чи молодого чоловіка внаслідок побиття. 21 березня 2022 року представник лікарні Johanniter and Waldhospital у Бонні повідомив, що за останні декілька днів таких пацієнтів не було. 

Згодом авторка поширеного відео про побиття волонтера вибачилася за розповсюдження недостовірної інформації. В іншому відео вона зазначила, що повірила у інформацію без будь-якого підтвердження. За її словами, вона дізналася про те, що інформація про побиття є неправдивою після того, як запитала, коли відбудеться поховання волонтера.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний