НЕПРАВДА: У Паризькому міському музеї сучасного мистецтва створили арт-обʼєкт, присвячений Зеленському

НЕПРАВДА: У Паризькому міському музеї сучасного мистецтва створили арт-обʼєкт, присвячений Зеленському

27 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
299

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито у Паризькому міському музеї сучасного мистецтва створили арт-обʼєкт, присвячений Володимиру Зеленському. Це ніс, що вбирає білий порошок.

Однак це — неправда. Це обʼєкт з виставки в Італії у 2018 році, автор присвятив його залежностям. Жодної згадки про Володимира Зеленського на виставці не було.

Скриншот допису

Зворотний пошук по фото в Google Lens показав, що вперше кадри з цим носом поширювали ще в 2018 році. 

Результати пошуку

Арт-обʼєкт створив художник Том Паллух і вперше представив його у вересні 2018 року. Виставка відбулася у  Пармі (Італія), у приміщенні The Mori Center.  В інстаграм-акаунті Паллуха є підбірка розповідей про цю інсталяцію, в одній з них опубліковане те саме відео, що поширюють у мережі зараз.

Публікація з інсталяцією у 2018 році

В інстаграм-акаунті The Mori Center публікували розповідь у листопаді 2018 року, що виставка закінчується, і відмітили акаунт Тома Паллуха. На відео також видно арт-обʼєкт із носом.

Скриншот розповіді The Mori Center

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний