НЕПРАВДА: У Польщу прибув американський бомбардувальник В-2 — відео

НЕПРАВДА: У Польщу прибув американський бомбардувальник В-2 — відео

24 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
1022

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео нібито прибуття американського бомбардувальника В-2 у Польщу 11 жовтня 2022 року. У дописах стверджують, що це відбулося вперше в історії.

Утім, це — неправда. Відео з прибуттям літака зняли ще в 2020 році, а повідомлень про прибуття бомбардувальника в 2022 році не було.

Скриншот із відео

Зворотний пошук по кадрах із відео у Bing показав, що воно зʼявилося у мережі щонайменше в 2020 році. Однак це не те саме відео, а зйомка з іншого ракурсу.

Результати пошуку

Ми спробували знайти інші відео з такою ж назвою («B2 landing at Fairford») в ютубі. Нам вдалося знайти відео від березня 2020 року. Це відео, яке поширюють зараз у соцмережах, утім, його віддзеркалили. На відео видно один і той же білий автомобіль та людей в тому самому одязі.

Ліворуч — скриншот з нібито нового відео, праворуч — з відео з 2020 року

На справжньому відео — прибуття американського бомбардувальника B-2 на авібазу RAF Fairford у Великій Британії у березні 2020 року.

У вересні 2022 року американський бомбардувальник В-52 прибув до Польщі, повідомлень про прибуття В-2 не було.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний