НЕПРАВДА: У потягах з'являться таємні спостерігачі, які виявлятимуть нелояльних до режиму Зеленського пасажирів

НЕПРАВДА: У потягах з’являться таємні спостерігачі, які виявлятимуть нелояльних до режиму Зеленського пасажирів

27 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
354

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють інформацію, що в українських потягах з’являться таємні спостерігачі, які нібито виявлятимуть нелояльних до режиму Зеленського осіб.  

«Таємні спостерігачі» — це секретні маршали залізничної безпеки, які відповідають за безпеку пасажирських перевезень та реагуватимуть на потенційні загрози. Вони не шукатимуть нелояльних до влади людей. 

Скриншот допису

На вокзальних комплексах та у потягах тепер діють маршали залізничної безпеки — спеціальні  працівники відомчої воєнізованої охорони «Укрзалізниці», які відповідають за безпеку пасажирських перевезень та реагуватимуть на загрози. Про це 9 жовтня повідомила «Укрзалізниця». 

Як зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко, подібну модель роботи безпекових служб широко використовують на авіаційних маршрутах. Маршали діють анонімно та мають завдання виявляти потенційні загрози та швидко на них реагувати під час пасажирських перевезень. На одному з популярних напрямків вони розпочали роботу ще у вересні цього року. 

Таке нововведення є одним із кроків посиленням безпекового контролю через повномасштабне вторгнення росії. Зокрема, для недопущення перевезення громадянами вибухонебезпечних та інших не дозволених для перевезення речовин та зброї без належного дозволу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний