НЕПРАВДА: У Православної Церкви України немає Томоса про автокефалію

НЕПРАВДА: У Православної Церкви України немає Томоса про автокефалію

23 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
1327

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео одного з користувачів, який заявляє, нібито у документі Томоса про автокефалію не згадують Православну Церкву України (ПЦУ).

Це — неправда. У документі Томоса про автокефалію є згадка про Православну Церкву України.

Скриншот публікації

5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної церкви України. Томос про автокефалію — церковний документ, який надає православній церкві самостійність та визнає її рівною серед інших 14 помісних православних церков.

Тобто Православна церква України стає незалежною від інших церков, а також від УПЦ 

Московського Патріархату. Від 2018 року Православну церкву України очолює митрополит Епіфаній (Сергій Думенко).

Автор відео зазначає, що у тексті Томоса не згадується про ПЦУ. Як доказ автор наводить цитату з документа, у якому йдеться про «Святу Церкву України».

Цей уривок справді є на офіційному сайті ПЦУ у Томосі. Однак якщо подивитися на висновок, то зрозуміло, що йдеться саме про автокефалію Православної Церкви України.

У документі вказано: «Отже, на всіх цих умовах наша Свята Христова Велика Церква благословляє та проголошує Православну Церкву в Україні Автокефальною та щедро закликає на Ієрархію на Українській землі, непорочний клір і благочестивий народ її…»

Також у тексті Томоса можна зустріти й іншу згадки про ПЦУ: «Однодумно визначаємо та проголошуємо, щоб уся Православна Церква, що знаходиться в межах політично сформованої та цілковито незалежної держави України разом із Священними Митрополіями, Архієпископіями, Єпископіями, монастирями, парафіями та всіма в них церковними установами, котра знаходиться під покровом Засновника Єдиної, Святої, Соборної і Апостольської Церкви Боголюдини Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа, існувала віднині канонічно автокефальною, незалежною та самоврядованою, маючи Першого в церковних справах і визнаючи кожного канонічного її Предстоятеля, який носить титул «Блаженніший Митрополит Київський і Всієї України».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний