НЕПРАВДА: У Секторі Газа армія Ізраїлю знищила православну церкву Святого Порфирія

НЕПРАВДА: У Секторі Газа армія Ізраїлю знищила православну церкву Святого Порфирія

30 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
115

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали та медіа 9 жовтня 2023 року поширили інформацію про знищення грецької православної церкви Святого Порфирія у Секторі Газа.    

Інформація про знищення православної церкви Святого Порфирія у Секторі Газа неправдива. Про це заявив Патріарший вікаріат у Газі. Також у мережі відсутні фото та відео, які доводять факт руйнації церкви з 10 по 19 жовтня. На той час світові медіа підтвердили, що вона ціла. 

Скриншот допису

9 жовтня 2023 року з’явилася інформація про руйнацію церкви Святого Порфирія у Секторі Газа. На офіційній сторінці Патріаршого вікаріату в Газі 10 жовтня 2023 року заявили, що інформація про знищення церкви не відповідає дійсності і є лише чутками.

Також на той час у мережі не було жодних фото чи відео, які б доводили факт руйнації церкви. Навпаки, західні медіа (The Associated Press, France 24, AFP) підтверджували, що вона ціла. 

Однак згодом, 19 жовтня 2023 року, внаслідок обстрілу Ізраїля церква Святого Порфирія була пошкоджена, але не зруйнована. Ізраїльські сили оборони заявили, що ціль обстрілу — командно-контрольний штаб ХАМАСу, але у результаті пошкодили стіну церкви, у якій переховувалися люди. ХАМАС вказав про загибель 18 людей. Водночас Міністерство охорони здоров’я Гази повідомило про 16 загиблих.

7 жовтня 2023 року ХАМАС здійснив масований ракетний обстріл Ізраїлю, після чого проник на його територію. У відповідь ЦАХАЛ розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Уже 9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами, куди здійснив напад ХАМАС. 

Станом на 24 жовтня щонайменше 1 400 ізраїльтян загинули у результаті дій ХАМАСу та 4 400 отримали поранення. Водночас у Секторі Гази загинули більше ніж 5 100 палестинців, і ще понад 15 273 отримали поранення.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний