НЕПРАВДА: У Секторі Гази за місяць загинули більше мирних жителів, ніж в Україні за майже два роки повномасштабної війни

НЕПРАВДА: У Секторі Гази за місяць загинули більше мирних жителів, ніж в Україні за майже два роки повномасштабної війни

5 Грудня 2023
FacebookTwitterTelegram
450

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, у якому американський журналіст поставив головному заступнику речника Державного департаменту США Веданту Пателу таке питання:  «Байден звинуватив уряд росії в геноциді в Україні, але підтримуваний ним Ізраїль убив за місяць більше мирних жителів, ніж загинуло в Україні за два роки. Як ви поясните це протиріччя?».

Однак це неправда. За місяць у Секторі Гази загинуло близько 10 тис. цивільних, натомість в Україні за майже два роки російські війська вбили значно більшу кількість цивільних громадян. Оскільки лише в Маріуполі, знищеному російськими військами, кількість загиблих варіюється від 20 тис. до 100 тис. (через окупацію міста провести точний підрахунок неможливо). 

Скриншот допису 

Уривок відео із запитанням журналіста, який поширюють у мережі, вирізали з  брифінгу головного заступника прессекретаря Державного департаменту США Веданта Патела, який відбувся 7 листопада. 

За останніми доступними на момент публікації даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, в Україні від початку повномасштабного вторгення рф загинули 10 тис. та були поранені ще 18500 цивільних. Підрахунок кількості вбитих та поранених в Україні здійснює Моніторингова місія з прав людини, члени якої працюють у районах поблизу лінії фронту та деокупованих територіях. Також дані отримують з аналізу судових документів, офіційних звітів та  інших відкритих джерел 

Проте ООН зауважує, що реальна кількість втрат серед мирних мешканців може бути значно вищою. До того ж немає точних даних щодо кількості людей, які загинули в результаті російського вторгнення на тимчасово окупованих територіях, це зокрема стосується Лисичанська, Попасної, Сєвєродонецька, Бахмута тощо. Також за різними підрахунками лише у Маріуполі загинули від 20 до 100 тисяч людей.

У той час як Міністерство охорони здоров`я у Секторі Гази, підконтрольне ХАМАСу, 10 листопада повідомляло про 11078 загиблих, 27490 поранених, близько 2700 осіб вважаються безвісти зниклими. Однак відомство не розділяло цивільні та військові втрати. У звіті вказали, що серед загиблих 4506 дітей та 3027 жінок. У міністерстві пояснювали, що дані про загиблих та травмованих збирають завдяки повідомленням із лікарень на території сектора Гази та зі звітів Палестинського Червоного Півмісяця.

Після початку нападу палестинської терористичної організації ХАМАС 7 жовтня Ізраїль оголосив про початок операції «Залізні мечі». Метою якої, як заявив міністр оборони Ізраїля Йоав Галлант, є повне знищення ХАМАСу.

Міжнародні організації не змогли підтвердити правдивість цих даних. ООН своєю чергою посилається на дані МОЗ Гази, проте організація визнає, що не може перевірити цю інформацію. Водночас речник Генсека ООН Стефан Дюжаррік вказав, що завдяки присутності близько 13 тис. співробітників ООН у секторі Гази організація має гарне уявлення про ситуацію на місці.

США висловили сумнів щодо коректності даних, наданих Міністерством охорони здоров`я у Секторі Гази, але визнали, що тисячі мирних жителів загинули в Газі. Оцінки кількості жертв відрізняються також щодо окремих атак.

Зокрема після обстрілу лікарні Аль-Ахлі палестинське відомство заявило про 471 убиту особу. Своєю чергою представники США вказали, що у результаті убито від 100 до 300 людей. 

Такі розходження у даних, відсутність доступу правозахисних організацій та  безперервні бойові дії на території Сектора Гази ускладнюють підрахунок. Однак реальна кількість загиблих цивільних в Україні перевищує 10 тис., тому теза, яку озвучив американський журналіст, неправдива.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний