НЕПРАВДА: У штаті Огайо поїзд зійшов з рейок через дерейлер — відео

НЕПРАВДА: У штаті Огайо поїзд зійшов з рейок через дерейлер — відео

27 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
224

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому нібито зображений дерейл (або дерейлер) — пристрій для пускання поїздів під укіс на залізничному шляху у штаті Огайо. Стверджують, що через установку дерейла сталася аварія з потягом. Автори публікацій натякають, що дерейл встановили громадяни США. 

Утім, дерейлер використовують для швидкого та безпечного зупинення поїзда. Причиною залізничних аварій в Огайо за останній час є нагріття підшипника колеса та ослаблення коліс вагонів.

Скриншот допису

На відео зображений важіль підйому рейок чи дерейл — пристрій, який використовують для ручної активації рейки на залізничній колії. Його встановлюють на залізничних коліях для запобігання випадковому сходженню поїздів з рейок і спричиненню аварій або зіткнень. 

Важіль підйому з рейок, як правило, розташований біля колії та складається з довгого важеля, який використовують для активації сходу з рейок. Коли важіль витягується, він активує з’їзд із рейок, у результаті чого металева пластина підіймається з колії та штовхається проти коліс поїзда, зриваючи його з рейок і доводячи до зупинення. 

Призначення важеля підйому з рейок полягає у тому, аби дозволити персоналу залізниці швидко та безпечно зупинити поїзд у разі надзвичайної ситуації. Це важливо у ситуаціях, коли поїзд наближається до ділянки колії, яка пошкоджена або перекрита, або якщо існує ризик зіткнення поїзда з іншим об’єктом або транспортним засобом на коліях. 

1-ше та 2-ге фото — дерейлер; 3-тє фото — скриншот відео 

Автори публікацій не зазначають, який саме потяг і коли зійшов із рейок в Огайо, утім за 2023 рік у штаті сталися дві залізничні аварії. 

3 лютого поблизу міста Східна Палестина у штаті Огайо зійшов з рейок поїзд компанії Norfolk Southern із вантажем, що містив хімікати. Унаслідок аварії сталася пожежа. Деякі хімікати були викинуті у повітря та потрапили на поверхню ґрунту та поверхневі води. 

У звіті про аварію Національна рада з безпеки на транспорті (розслідувальне агентство Федерального уряду США) повідомила, що екіпаж поїзда отримав повідомлення про перегрів підшипника колеса лише незадовго до сходу з рейок. Агентство виявило, що під час нагріття підшипника колеса сигнал тривоги не звучав. Через відсутність сигналу тривоги екіпаж не зміг вчасно зреагувати для перевірки гарячої осі.

4 березня в Огайо поблизу Спрингфілда з рейок зійшов ще один потяг компанії Norfolk Southern. У компанії зазначили, що у конкретної моделі та серії залізничних вагонів були розхитані колеса, що могло призвести до сходу з рейок. 

Отже, ймовірною причиною залізничної аварії поблизу міста Східна Палестина є нагріття підшипника колеса, а потенційною причиною аварії поблизу Спрингфілда — ослаблення коліс вагонів. Ми не знайшли жодних повідомлень про те, що на місці обох аварій знайшли дерейли. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний