НЕПРАВДА: У «Сімпсонах» передбачили вбивство Джорджа Флойда у США

НЕПРАВДА: У «Сімпсонах» передбачили вбивство Джорджа Флойда у США

29 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
736

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, начебто в серіалі «Сімпсони» передбачили дві події:

  • Вбивство Джорджа Флойда та подальші масові протести в США в 2020 році. Як докази користувачі наводять зображення з серіалу: на першому поліцейський здійснює насильство над афроамериканцем, а на другому відбувається пожежа на поліцейській станції.
  • Запуск космічного корабля Crew Dragon. «Передбачення» аргументують уривками з серіалу, де відбувається підготовка до космічного польоту.

Скриншоти, які поширюють у Facebook

Проте у «Сімпсонах» не було сцени з поліцейським насильством проти афроамериканця, це зображення створив італійський ілюстратор. Щодо решти зображень, вони дійсно були в серіалі. Проте це не доводить, що «Сімпсони» передбачили майбутнє.

«Сімпсони» та Джордж Флойд

У серіалі немає сцени, у якій Кленсі Віггам, шеф поліції Спрінгфілда (міста у всесвіті «Сімпсонів»), застосовує силу проти афроамериканця, схожого на Джорджа Флойда.

Скриншот допису в інстаграмі ілюстратора, який створив зображення

Автор зображення — Юрі Помо (Yuri Pomo), італійський ілюстратор. 30 травня 2020 року він опублікував цю сцену у своєму інстаграм-акаунті. Художник регулярно створює ілюстрації в стилі «Сімпсонів».

Інша ілюстрація на підтримку руху за права афроамериканців. Джерело — інстаграм Yuri Pomo 

Щодо поліцейської станції Спрінгфілда, на ній дійсно сталася пожежа в 6 епізоді 11 сезону «Сімпсонів». Однак користувачі зробили некоректне порівняння станції Спрінгфілда з реальною пожежею в будівлі в Міннеаполісі. Насправді ж на фото — не поліцейська станція, а житловий будинок біля поліцейського відділку. 

Пожежа в житловому будинку в Міннеаполісі, 27 травня 2020 року. Фото — AP

«Сімпсони» та Crew Dragon

Запуск космічного корабля, про який йдеться в дописі, відбувся у 15 епізоді 5 сезону «Сімпсонів». Щоправда, є кілька відмінностей між запуском корабля CrewDragon та запуском корабля в серіалі:

  • Екіпаж: у першому польоті Crew Dragon із людьми на борту брали участь лише 2 космонавти, тоді як в «Сімпсонах» на борту корабля були 3 космонавти, причому один із них (Гомер Сімпсон) не був професійним космонавтом.
  • Організація польоту: у серіалі запуск космічного корабля повністю організовувала NASA, державна космічна агенція США. А от запуск Crew Dragon забезпечила приватна компанія SpaceX.
  • Зовнішній вигляд космічних кораблів відрізняється (див. фото).

Космічній корабель у «Сімпсонах»

CrewDragon. Джерело — NASA

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний