НЕПРАВДА: У «Сімпсонах» передбачили змову еліт для організації пандемії COVID-19

НЕПРАВДА: У «Сімпсонах» передбачили змову еліт для організації пандемії COVID-19

31 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
763

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У  мережі поширюють інформацію, що нібито в серіалі “Сімпсони” вкотре передбачили пандемію COVID-19. Користувачі соцмереж наводять уривок з одного епізоду, який, за їхніми словами, вийшов в ефір у 2010 році. У наведеному уривку представники найбільших медіаімперій США вирішують організувати нову кризу для того, щоб американці були налякані, сиділи весь час вдома та дивилися телевізор. Для здійснення плану вони планують влаштувати епідемію за допомогою нового смертельного вірусу.

Скриншоти допису, який поширюють у Facebook

Однак епізод із “Сімпсонів” не є передбаченням пандемії COVID-19. На відміну від серіалу, реальна пандемія не була запланованою змовою еліт США. Наразі немає жодних доказів теорії про “штучну, спланову пандемію”.

Це відео — реальний уривок із 6 епізоду 22 сезону “Сімпсонів” під назвою “Дурний Монті”, що вийшов на телебаченні 21 листопада 2010 року. Раніше VoxCheck спростовував фейк, теж пов’язаний з цим епізодом, — тоді користувачі мережі відредагували зображення та додали напис “коронавірус” на екрані телевізору.

Епізод “Сімпсонів” не може бути передбаченням справжньої пандемії, адже немає доказів, що пандемія COVID-19 чи попередні спалахи захворювань були організовані якимись елітами. Наразі більшість вчених вважають природне походження SARS-CoV-2 (передача вірусу від тварин до людей) найбільш вірогідною теорією. Американська розвідка, хоч і розглядає різні варіанти теорії (природне походження, витік із лабораторії), стверджує, що коронавірус не був розроблений як біологічна зброя.

Змови еліт, епідемії — вкрай популярні теми в масовій культурі, тому й не дивно, що їх згадують в епізодах “Сімпсонів”, одного з найбільш масових сучасних серіалів. Будь-які співпадіння з реальними подіями не означають, що ці самі події були сплановані, організовані якими-небудь групами інтересів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний