НЕПРАВДА: У складі вакцин від COVID-19 наявні важкі метали, які працюють як чипи | VoxUkraine

НЕПРАВДА: У складі вакцин від COVID-19 наявні важкі метали, які працюють як чипи

31 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
2645

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що у складі вакцин нібито є метали у вигляді наночастинок, які запускають в тіло і які працюють за таким же принципом, як і чипи. Також розповідають те, що в аеропорту митники перевіряли чоловіка пристроєм, який нібито показує наявність важких металів, які наявні у вакцинах проти COVID-19. 

Скриншот допису

 

Однак, у вакцинах проти COVID-19, немає важких металів, які працюють як чипи. 

Раніше ми вже спростовували твердження про наночастинки-чипи у вакцинах. Вілбур Чен, вчений-інфекціоніст з Центру розвитку вакцин та глобального здоров’я Університету штату Меріленд, стверджує, що навіть найменші мікрочіпи «завеликі настільки, що жоден ніколи не поміститься у вакцинну голку». 

До екстреного застосування у США наразі схвалено три вакцини проти COVID-19 від виробників Pfizer-BioNTech, Moderna, Johnson & Johnson’s Janssen. У ЄС, крім уже зазначених, схвалені для екстреного застосування вакцина від Oxford-AstraZeneca. В Україні поки зареєстрована лише вакцина від Oxford-AstraZeneca, хоча планують вакцинувати ще й вакцинами від Sinovac Biotech, Pfizer-BioNTech та Novavax.

Склад кожної з вакцин, схвалених до екстреного застосування у США та ЄС, можна прочитати за посиланнями:

Спекуляції щодо важких металів виникають через те, що у вакцинах іноді використовують ад’юванти, і серед них є ад’юванти алюмінію та тіомерсал (ртутна сполука).

Використання ад’ювантів загалом дозволяє вводити меншу кількість вакцини та застосовувати меншу кількість доз. Більше про ад’юванти VoxCheck пояснював тут. Основне – те, що ад’юванти не шкодять організму людини та не спричиняють тяжкі хвороби.

Утім, у вакцинах проти COVID-19, – принаймні тих, які схвалені до екстреного застосування в ЄС та США, – немає ад’юванту алюмінію. Російська Sputnik V  ад’юванту алюмінію також не містить. Подібну інформацію про наявність алюмінію у вакцинах від COVID-19 вже коментували незалежні фактчекери з AP News

У китайських вакцинах від компанії Sinovac та Sinopharm, індійській Covaxin та російській EpiVacCorona є сіль алюмінію (гідроксид алюмінію). Але наявність ад’ювантів алюмінію у вакцинах не означає, що вони небезпечні.

Такі солі алюмінію, як гідроксид алюмінію, фосфат алюмінію і сульфат алюмінію-калію безпечно використовують у вакцинах більше 70 років і не становлять загрози для здоров’я. Крім того, головне джерело алюмінію для людини — це їжа, вода та повітря.  Сукупна кількість алюмінію у вакцинах, які діти отримують за перші 6 місяців життя, насправді набагато менша, ніж та, що отримується з їжі, зокрема грудного молока та сумішей. Кількість алюмінію, яка надходить як із вакцинами, так і з продуктами харчування, не перевищує встановлену безпечну дозу

Алюмінієвий ад’ювант може викликати більш помітну локальну реакцію — почервоніння, набряк та біль у місці ін’єкції, або ж більше системних реакцій — лихоманку, озноб, біль у тілі, аніж вакцини без ад’юванту у складі. Алюмінієві ад’юванти використовують у вакцинах проти гепатиту А, гепатиту В, від дифтерії та правця, гемофільної палички типу b та пневмококових вакцинах.

У вакцинах проти COVID-19, – принаймні тих, які схвалені до екстреного застосування в ЄС та США, – немає тімеросалу. 

Тімеросал – це консервант на основі ртуті, який використовують у вакцинах, які поставляють в багатодозових флаконах. Тімеросал безпечно використовується в вакцинах більше 80 років (з 2001 року – окрім дитячих вакцин).Тімеросал сприяє запобіганню зростання таких мікробів, як бактерії і грибки. 

Тімеросал не затримується в організмі довго, тому він не накопичується і не досягає шкідливих рівнів. Немає ніяких доказів шкоди низьких доз тімеросалу в вакцинах, можливі лише незначні реакції, як почервоніння і припухлість в місці ін’єкції. Існують два типи ртуті, впливу яких зазнають люди: метилртуть і етілртуть. У вакцинах використовують етілртуть, яка не накопичується в органах і не шкодить здоров’ю.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний