НЕПРАВДА: У складі вакцини від COVID-19 – ВІЛ та наночастинки 5G | VoxUkraine

НЕПРАВДА: У складі вакцини від COVID-19 – ВІЛ та наночастинки 5G

6 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
1070

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюється допис, у якому стверджують, що до складу вакцини від COVID-19 входять фрагменти вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), ДНК збудників малярії, антибіотики та наночастинки, які через 5G контролюватимуть вакцинованих людей. Через це роблять висновок, що мета вакцинації — це скорочення та контроль населення. Однак усі твердження — неправиві або маніпулятивні. 

У дописі навіть не вказано, про який саме препарат для вакцинації йдеться. Наразі у жодній країні світу ще не затверджено вакцини від COVID-19 для масової вакцинації. 5 вакцин пройшли усі стадії випробувань або перебувають на останній (російська та китайська вакцини), але поки що вони дозволені лише для обмеженого використання. 

Хибна теза 1. У вакцині від COVID-19 міститься 14 фрагментів ВІЛ 1. 

Автор не підкріплює це твердження ніякими доказами. Розробники вакцин про це не заявляли, жодних досліджень на цю тему теж не існує.

Хибна теза 2. У вакцині містяться послідовності ДНК збудника малярії.

Малярію у контексті пандемії COVID-19 згадують не через те, що ДНК плазмоїдів, які спричиняють малярію, планують помістити у вакцину.

Нові дослідження, проведені Мельбурнским королівським технологічним інститутом (Австралія), показали, що вивчення малярії може допомогти винайти противірусне лікування COVID-19. Дослідники виявили, що паразити, які викликають малярію, залежать від ферментів еритроцитів, де паразити ховаються і розмножуються. А препарати проти раку, які інактивують ці людські ферменти, можуть знищувати паразитів. Тому вони можуть бути ефективнішими за препарати, які спрямовані безпосередньо на знищення паразитів. Австралійські науковці припускають, що такий метод буде ефективним і проти нового коронавірусу. 

Про те, що до вакцини COVID-19 додаватимуть ДНК збудників малярії, не йдеться. Тож таке твердження — бездоказове. 

Хибна теза 3. У вакцині знаходиться 157 додаткових послідовностей ДНК — це вказано в патенті США  8243718 В2.

У патенті 8243718 йдеться про спосіб переадресації між абонентами під час телефонних дзвінків. Тобто це запатентований винахід у галузі телекомунікацій, а не медицини, і цей патент не має нічого спільного із вакциною від нового коронавірусу. 

Хибна теза 4. У вакцині містяться наночастинки, що дозволяють повністю контролювати вакцинованих людей за допомогою 5G.

У цій тезі автор посилається на Вікіпедію. Ми не можемо знати точно, про яку саме статтю йдеться, щоб перевірити першоджерело. До того ж, Вікіпедія не може слугувати надійним джерелом інформації. На її тексти не можна посилатися як на статті та дослідження, які пройшли процес наукового рецензування. Автором може стати будь-хто, а редактура волонтерами не гарантує, що текст не містить помилок.

Насправді не існує жодних підтверджень того, що до складу вакцин входять наночастинки. Конспірологічні теорії про контроль людей та 5G ми вже неодноразово спростовували (наприклад, тут чи тут). 

У дописі також згадують, що до складу вакцин входять тімеросал, формальдегід та антибіотики. Це правда, однак клінічні дослідження не довели, що ці препарати мають негативний вплив на організм людини. Детально про тімеросал та формальдегід у складі вакцин ми писали тут.

Щодо антибіотиків, то до складу вакцин не входять препарати,  які здатні викликати важкі алергічні реакції (наприклад, пеніцилін, цефалоспорини та сульфаніламідні препарати). Під час виготовлення вакцин використовують такі антибіотики, як неоміцин, поліміксин В, стрептоміцин та гентаміцин. До того ж у вакцинах залишається лише мінімальна кількість антибіотику. І ніколи не було доведено, що такі малі кількості викликають важкі алергічні реакції.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний