Beta

НЕПРАВДА: У словацькому Кошице після вакцинації від COVID-19 померло 36 осіб

23 Лютого 2021
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook 

У мережі поширюють інформацію про те, що через 2 дні після вакцинації від коронавірусу померло 36 осіб у місті Кошице (Словаччина). 

Скриншот допису, який поширюють у мережі

 

Утім, немає доказів того, що такі події справді відбувалися.

За час вакцинної кампанії у Словаччині відомий лише один випадок смерті після (проте не внаслідок!) вакцинації. 26 січня 2021 року помер 79-річний чоловік, у якого була низка хронічних хвороб – розтин визначив, що саме вони стали причиною смерті. 

Історія про смерть 36 осіб у Кошице бере початок із чеського дезінформаційного сайту 

AENews (aeronet.cz), за яким раніше помічали поширення російської пропаганди. Публікація стверджує, що після початку вакцинації у будинку для літніх людей у Кошице померло 36 осіб, а спростування цього представниками уряду публікація ставить під питання.

У будинку для літніх людей Arcus у Кошице вакцинація повинна була стартувати 21 січня 2021 року. Утім, клієнтів будинку для літніх людей Arcus не вакцинували через спалах COVID-19. Вакцинацію проходять лише здорові працівники закладу.

Раніше ми спростовували подібний фейк про начебто смерті після вакцинації у британських будинках для літніх людей, де вакцинацію насправді не проводили.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний